Gdzie znajdują się receptory, które odpowiadają określonym częścią ludzkiego ciała?

Nie zdajemy sobie sprawę z tego, że na stopach znajduje się szereg punktów, które wiążą się z określonymi organami wewnętrznymi. Mało kto jednak o tym wie, że można je znaleźć także na dłoniach.

Delikatne ugniatanie dłoni (masaż warto wykonywać samodzielnie przez około 10 minut na początku u jednej, później u kolejnej dłoni) skutecznie może rozprawić się z różnego typu dolegliwościami. Gdzie znajdują się receptory, które odpowiadają określonym częścią ludzkiego ciała? Poniższe podpunkty powinny okazać się pomocne.

1. Czubki palców. Delikatne ugniatanie może pomóc pozbyć się bólu głowy

.

Za mózg i zatoki odpowiedzialne są górne partie palców. Ugniatanie ich okolic powinno mieć więc zbawienny wpływ na szereg różnych dolegliwości. Dzięki takiemu masażowi da się złagodzić ból głowy.

Jest to też czynność, którą powinny praktykować osoby mające problem z zasypianiem. Dzięki powolnemu dotykaniu i pocieraniu palców można sprawić, że szybciej zachce nam się spać. To wreszcie sposób na wzmocnienie zatok. Zwłaszcza dla tych, którzy często się przeziębiają.

2. Obszar poniżej czubków palców. Masaż może wzmocnić gardło

.

Jeżeli zmagasz się z częstym bólem gardła, powinieneś zawsze pamiętać o masowaniu górnej partii palców. Masowanie tych miejsc może ulżyć sobie w bólu i się wzmocnić. Takie czynności mogą też mieć zbawienny wpływ na węzły chłonne i przełyk.

Wystarczy delikatnie oklepywać palce, by następnie przejść do bardziej intensywnego masażu, który wywoła uczucie ciepła.

3. Miejsca pomiędzy palcami. Masaż wzmocni wzrok i słuch

.

Miejsca pomiędzy kolejnymi palcami mają też związek z istotnymi zmysłami – wzroku oraz słuchu i są bardzo wrażliwe. Masujemy je dokładnie, ale ostrożnie.

Ta metoda masażu możne przyczynić się do wzmocnienia tych narządów, jednocześnie sprawiając, że będą nam służyły przez długie lata. Czynność tę najlepiej robić codziennie, na przykład przed pójściem spać.

4. Obszar pod palcami. Ugniatanie, które ma pozytywny wpływ na płuca

.

Wszycy, którzy mają problemy z układem oddechowym, powinni skupić się na ugniataniu obszaru tuż po palcami. Dzięki temu mogą wzmocnić płuca i zapobiec potencjalnym chorobom.

Jest to wskazane zwłaszcza dla tych osób, które paliły dużo papierosów i narażone są na nowotwory. Należy jednak mieć na uwadze, że tuż pod palcami skóra jest nieco grubsza. Warto więc trochę mocniej masować ten obszar.

5. Przedłużenie środkowego palca. Masuj, żeby usprawnić pracę jelit

.

Przedłużenie” środkowego palca, a więc centralna część dłoni, wiąże się z nadnerczami, nerkami i jelitami. Funkcjonowanie tych organów jest kluczowe, jeśli chodzi o ludzkie zdrowie, a nawet życie.

I chociaż masaż dłoni nie jest wystarczający, kiedy pojawiają się problemy, to warto go sobie fundować zapobiegawczo. W tym celu wystarczy ugniatać środkowy palec, przez całą długość dłoni aż do nadgarstka.