Dziewczynka odrabiała lekcje w świetle bankomatów, ale dzięki wpisowi użytkownika Twittera otrzymała niezbędną pomoc

Użytkownik Twittera zobaczył uczennicę podstawówki, która odrabiała lekcje na ulicy w świetle bankomatów i postanowił jej pomóc.

W internecie opowiedział historię dziewczynki. Dziecko zostało zauważone przez pracowników banku i teraz nie musi siedzieć na zimnym betonie.

Na początku lutego mieszkaniec Ondo zauważył małą dziewczynkę odrabiającą lekcje na ulicy w świetle bankomatów jednego z lokalnych banków FCMB.

Okazało się, że rodzina nie miała w domu prądu, a dziecko nie miało czasu na naukę w świetle dziennym, więc Del znalazła wyjście z sytuacji.

Mężczyzna był pod wrażeniem wytrwałości małej uczennicy i postanowił opowiedzieć jej historię w Internecie. 5 lutego zamieścił jej zdjęcia na swoim koncie na Twitterze.

„Widziałem tę małą Del w banku FCMB przy Yaba Road w Ondo. Korzystała ze światła bankomatu, żeby odrobić lekcje. Szanuję jej determinację”.

W ciągu kilku dni wpis zebrał dwa i pół tysiąca retweetów, a użytkownicy Twittera podzielili entuzjazm młodego człowieka. Wszyscy chwalili uczennicę za jej wytrwałość i przepowiadali jej wspaniałą przyszłość.

Co najważniejsze, tweet został zauważony przez pracowników banku FCMB, przy którym wieczorem odrabiała lekcje Del. 9 lutego poprosili internautów o pomoc w znalezieniu dziewczynki.

„Zainspirowała nas determinacja Del. Dobrze, że nasze bankomaty pomagają jej się uczyć wieczorem, ale chcielibyśmy zrobić więcej, aby ją wesprzeć. Czy możesz nam pomóc znaleźć Del?”

Odpowiedział użytkownik Twittera, który jako pierwszy napisał o dziewczynce. Dołączył kolejne zdjęcie Del i powiedział, że może pomóc w uzyskaniu informacji.

„Dowiedziałem się, gdzie ona i jej babcia mieszkają”.

10 lutego bank otworzył dla dziewczynki konto osobiste, na które już setki osób wyraziły chęć przelania pieniędzy.

Ponadto przedstawiciele organizacji finansowej nie zamierzają trzymać się z daleka i obiecali jej pomoc finansową, aż się dostanie na studia.

Dziewczynka przypadkowo znalazła zgubioną listę zakupów w sklepie i była szczęśliwa, gdyż nieznana osoba zostawiła dla niej prezent

Dwuletnia dziewczynka uratowała matkę, która źle się poczuła, korzystając z Facebooka

Dziewczynka napisała notatkę dla swojej matki, ale kobieta uznała, że jej treść jest ważna dla wszystkich ludzi