Dwanaście faktów z biografii Brigitte Macron

Kiedy w maju 2017 r. 39-letni Emmanuel Macron został prezydentem Francji, a jego żona, 64-letnia Brigitte Macron, pierwszą damą państwa, ich małżeństwo stało się przedmiotem gorących dyskusji.

Dużo mówiono o różnicy wieku małżonków — Brigitte jest prawie 25 lat starsza od męża. Nie przeszkadza to jednak nauczycielce języka francuskiego kochać byłego ucznia, być jego żoną od jedenastu lat, a teraz także pierwszą damą Republiki Francuskiej.

12 faktów z biografii Brigitte Macron

1) Brigitte urodziła się w rodzinie producenta czekolady Jeana Trogneux. Jej ojciec był właścicielem sieci cukierni. Rodzina była bardzo zamożna, Trogneux osiedlili się w mieście Amiens w 1872 r. Zajmowali się produkcją czekolady i regionalnej odmiany makaroników.

2) Brigitte dorastała w otoczeniu starszych braci i sióstr, była najmłodsza z sześciorga dzieci. Różnica wieku między nią a jej najstarszym bratem wynosi 20 lat.

3) Brigitte Macron ma teraz siedmioro wnuków i troje dzieci z pierwszego małżeństwa z bankierem André Louisem Auzièrem: syna Sébastiena (ur. 1975), córki Laurence (ur. 1977) i Tiphaine (ur. 1984). Sébastien został inżynierem, Laurence kardiologiem, a Tiphaine adwokatem.

4) Brigitte rozwiodła się ze swoim pierwszym mężem w 2006 roku po 32 latach małżeństwa.

5) Poślubiła Emmanuela Macrona – jej byłego ucznia i kolegę z klasy jej córki Laurence – 20 października 2007 roku.

6) Po raz pierwszy jako żona ówczesnego polityka Brigitte pojawiła się publicznie 2 czerwca 2015 roku, biorąc udział w oficjalnej kolacji z okazji wizyty króla Hiszpanii Filipa i jego żony.

7) 15 maja 2017 r. Brigitte Macron została pierwszą damą Francji.

8) Brigitte Macron odegrała aktywną rolę w kampanii wyborczej męża. Emmanuel Macron podczas kampanii wyborczej był wspierany przez wszystkie dzieci Brigitte.

9) 13 kwietnia 2018 r. Brigitte skończyła 65 lat. Lubi nosić dżinsy i spódnice o długości powyżej kolan.

10) Brigitte nie reaguje na krytykę z powodu dużej różnicy wieku w związku.

11) Jesienią 2017 roku 64-letnia pierwsza dama Francji uświetniła okładkę wrześniowego numeru „Elle France”. Pani Macron uczestniczyła w sesji zdjęciowej w obcisłych dżinsach Saint Laurent i białej eleganckiej marynarce Dior.

12) Brigitte uważa Karla Lagerfelda i Nicolasa Gesquière’a za swoich przyjaciół i preferuje te marki. Uwielbia także ubrania Oliviera Rousteinga, Alexandry Vautier, Azzedine’a Alaia.

Po ciężkim dniu w pracy kobieta chciała pogratulować córce z okazji jej urodzin, ale coś poszło nie tak

Najbardziej wielodzietna kobieta ponownie urodziła dziecko, teraz matka bohaterka ma 22 potomkowie

Kobieta urodziła swoje dwunaste dziecko. Nazywa siebie uzależnioną i nie jest pewna, że na tym się skończy