Dlaczego właściciele samochodów są sami odpowiedzialni za dodatkowe koszty? Jak nie przepłacać za serwis samochodowy

Monitorowanie stanu technicznego auta – bezpośrednia odpowiedzialność jego właściciela.

Koszt oficjalnych dealerów jest nieracjonalnie wysoki.

A jeśli samochód jest na gwarancji, właściciel samochodu jest zmuszony udać się do niego w celu naprawy po zawyżonych cenach.

Jednak fakt, że usługa jest droga, to wina samych kierowców.

Konserwacja na stacjach obsługi autoryzowanych dealerów – kosztowna, ale konieczna.

Jeśli właściciel samochodu zdecyduje się zrezygnować z drogich usług, może po prostu odmówić mu naprawy gwarancyjnej w przyszłości.

Jednak wygórowane koszty utrzymania są czasami podyktowane nie tylko apetytami „urzędników”, ale także niedbałą postawą właściciela samochodu.

Dlatego jeśli chcesz oszczędzać, powinieneś przestrzegać dość prostych, ale skutecznych zasad.

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na swój styl jazdy. Jeśli nie chcesz, aby Twój samochód rozpadł się na Twoich oczach, zmniejsz swoją pasję i uspokój kierowcę.

Powiedzenie „ciszej jedziesz, dalej będziesz” działa nie tylko w kontekście bezpieczeństwa, ale także redukcji kosztów, w tym kosztów utrzymania.

Aktywne pedałowanie, ostre starty z miejsca, szybkie hamowanie – wszystko to nie tylko zwiększa zużycie paliwa, szybko niszcząc Twój portfel, ale także zużywa podzespoły auta. Oznacza to, że tarcze i klocki hamulcowe, zawieszenie, filtry i olej silnikowy będą wymagały wcześniejszej wymiany.

Jeśli kupujesz części zamienne i materiały eksploatacyjne nie w centrum od oficjalnego sprzedawcy, ale w specjalistycznych sklepach, będą one znacznie tańsze.

Sytuacja jest taka, że ​​sami dealerzy są czasami kupowani nie tylko w centralnym magazynie producenta samochodów, ale także na zwykłym rynku hurtowym.

A co powstrzymuje Cię przed zrobieniem tego samego?

Przedstawiając numer VIN samochodu i prosząc o oryginalną część zamienną, dostaniesz ją w dobrej cenie. Sprzedawcy będą naliczać dwie lub nawet trzy ceny za ten sam przedmiot. A niektórzy mogą nawet poślizgnąć się odrestaurowanej lub wypolerowanej używanej części.

Kontynuując temat materiałów eksploatacyjnych, musisz nauczyć się, że nie powinieneś na nich oszczędzać. Od dawna wiadomo, że nieoryginalne części zamienne działają znacznie krócej. Co więcej, nie należy umieszczać „nieoryginalnego” w najważniejszych elementach samochodu. Ostatecznie możesz zapłacić znacznie wyższą cenę, niż zaoszczędziłeś.

Jest inny sposób na zaoszczędzenie ciężko zarobionej konserwacji samochodu. Aby to zrobić, kup instrukcję naprawy i obsługi swojego samochodu, która pomoże w samodzielnym dokonaniu drobnych napraw.

I nie będziesz musiał odwiedzać dealera, aby np. wymienić filtr powietrza lub kabinowy lub żarówkę w „kierunkowskazach”, uzupełnić niezbędne płyny, a nawet zdiagnozować usterkę w sieci pokładowej.

Oczywiście w szczególnie trudnych przypadkach bez specjalnego sprzętu i szkolenia nie można tego zrobić. Ale z pewnością każdy grosz, który możesz naprawić samodzielnie.

Błędy podczas ustawiania lusterek samochodowych

Jakie są działania kierowców w celu ułatwienia kradzieży samochodów

Pięć kroków, aby zimą odpalić jakikolwiek silnik i nie uszkodzić auta