Dbanie o ogórki w czerwcu. Nieoczekiwane wskazówki dla ogrodników

Przestrzegając wszystkich zasad, możesz uzyskać obfite zbiory tego warzywa.

Początek lata to najważniejszy czas dla ogrodników. Jeśli w czerwcu odpowiednio zadbasz o ogórki, wkrótce będziesz mógł cieszyć się chrupiącymi, a nie gorzkimi owocami.

Najważniejsze dla tej kultury – obfite podlewanie, nawożenie i ciepło.

Co zrobić z ogórkami w czerwcu

Aby zapobiec żółknięciu i wypadaniu jajników ogórka, należy jak najczęściej poluzować glebę pod ogórkami. Luźność gleby uratuje i ściółkuje próchnicą, a także regularne odchwaszczanie.

Kiedy roślina ma pięć liści, nadszedł czas, aby uszczypnąć wierzchołek, aby pojawiły się bardziej żeńskie kwiaty.

Ogórki należy podlewać tylko ciepłą wodą nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Lepiej jest dać roślinie leczącą wilgoć rano, nie dotykając liści.

Czym karmić ogórki w czerwcu

Najważniejsze w pielęgnacji tego warzywa w pierwszym miesiącu lata – to dobre odżywianie. Konieczne jest dwukrotne jakościowe nawożenie ogórków.

Po raz pierwszy trzeba namoczyć bochenek czarnego chleba w niewielkiej ilości wody, przycisnąć i wysłać w ciepłe miejsce na tydzień. Następnie rozcieńczyć chleb 10 litrami wody, a do mieszanki wlewa się już ogórki.

Za drugim razem dobrze jest użyć drożdży. Ten nawóz wymaga 10 gram suchych drożdży, 50 gramów cukru i 10 litrów wody. Mieszankę należy podawać przez kilka godzin. Nawożenie drożdżami można zastąpić fermentowaną dziewanną.

Przepis na letni winegret ze świeżym ogórkiem i kapustą

Proboszcz został skazany na 8 miesięcy prac społecznych za znieważenie Prezydenta RP

Noszenie masek latem. Nowe rekomendacje Ministerstwa Zdrowia