Dawni rabusie podzielili się swoimi tajemnicami i powiedzieli, jak nie stać się obiektem rabunku

Oto kilka wskazówek w domu, które określają, że łatwo będzie zarobić pieniądze.

Wcześniej ci ludzie zarabiali na życie plądrując nasze domy.

Teraz porzucili zawód i zdradzają swoje sekrety, abyśmy nie padli ofiarą złodziei.

Pierwsza zasada, o której mówili prawie wszyscy: musisz kupić system oświetlenia zewnętrznego, jeśli nie chcesz zbyt wiele uwagi przestępców.

„Nigdy nawet nie podszedłem do domu, w którym są światła” – powiedział pewien profesjonalista.

Ale do zainstalowania – połowa sukcesu. Musisz prawidłowo korzystać z systemu.

Jeśli to możliwe, włączaj oświetlenie zewnętrzne w nocy. Włamywacz może polubić dom bez oświetlenia, bo w środku może nikogo nie ma lub właściciel już śpi. Wszelkie ciemne lub zacienione obszary są idealne dla włamywacza, który może wkraść się do domu.

Druga wskazówka to mieć zwierzaka. I nie trzeba oswajać rasy walczącej: jamnika lub chihuahua – również opcja. Nawet niewielka kora zdecydowanie odstrasza potencjalnego intruza, bo nikt nie planuje konkurować z bestią.

Trzecia sprawa – jadąc na wakacje, staraj się robić to tak niewidocznie, jak to tylko możliwe. Nie musisz biegać rano po podwórku z torbami i walizkami. To zielona flaga dla każdego złodzieja – wkrótce nikogo nie będzie w mieszkaniu.

Dobrze byłoby też umówić się ze znajomym, aby od czasu do czasu na ciebie patrzył i spędzał czas. Wyjeżdżając z miasta, musisz zapalić światło w domu i wyjąć korespondencję ze skrzynki pocztowej – dzięki temu prawdopodobieństwo, że zostaniesz zaatakowany przez złodzieja będzie jeszcze mniejsze.

Złodzieje mogą łatwo ustalić, czy rodzina jest na wakacjach. Znaki, że nikogo nie ma w domu, wszędzie: zapchane skrzynki na listy, kilkudniowa ciemność w oknach.

Nieoczywisty, ale bardzo ważny punkt. Jeśli twój dom został kiedykolwiek obrabowany, pomyśl: czy chcesz się przeprowadzić?

Może się to wydawać nielogiczne, ale włamywacze często wracają do okradzionych już mieszkań i domów. Zatem dwukrotne okradanie nie jest porażką, ale bardzo realną perspektywą. Najciekawsze jest to, dlaczego przestępcy wracają.

„Najprawdopodobniej ludzie, których okradli, wymienili już rzeczy, które ukradli, a często nowe, jeszcze lepszej jakości niż wcześniej”.

Ministerstwo Zdrowia ponownie nalega, aby ludzie nosili maski

Kaczyński ma nowego koalicjanta. Kim on jest

Jeden z przeciwników Kaczyńskiego może zostać członkiem PiS. Jak to jest możliwe