Co stało się z łyżwiarką figurową która podbiła internet w wieku 2,5 lat

Riana Kadyrowa zasłynęła jako najmłodsza łyżwiarka figurowa w Rosji.

Film, w którym tańczy niemowlę w rosyjskim stroju narodowym, stał się hitem w Internecie i zebrał ponad 2 miliony wyświetleń.

Fani nazwali niesamowitą dziewczynę „nową Lipnitską” i zaczęli na nią czekać na najważniejszych konkursach.

A Kadyrowa naprawdę stała się znaną łyżwiarką figurową: trenowała z Mishinem i Tutberidze i chętnie dołączy do reprezentacji Rosji.

Co stało się z dziewczyną, której taniec podziwiał i poruszał miliony ludzi na całym świecie?

Film, który uczynił z młodej łyżwiarki figurowej gwiazdę Internetu, został nakręcony na turnieju dla dzieci w Moskwie w 2013 roku.

W tym czasie Rhiana miała zaledwie 2,5 roku, więc nie mogła startować, ale organizatorzy pozwolili dziewczynce wyjść na lód z pokazem.

Figlarna i energiczna jazda maluszka wzbudziła zachwyt najpierw wśród gości turnieju, a następnie wśród milionów widzów w internecie.

Film stał się prawdziwym hitem podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, kiedy 15-letnia Julia Lipnitskaja podbiła świat swobodną łyżwą w postaci „dziewczyny w czerwonym płaszczu”.

Użytkownicy przewidzieli bohaterkę popularnego wideo nie mniej błyskotliwą karierę sportową niż Lipnitskaja i życzyli jej osiągnięcia maksymalnych tytułów w łyżwiarstwie figurowym.

Zastanawiali się też, jak takie dziecko tak zręcznie ślizga się na rolkach.

Od miesiąca na lodowisku, od roku na łyżwach

Sekret został szybko ujawniony – rodzina dziewczyny dosłownie żyje na łyżwiarstwie figurowym, więc Rhiana po prostu nie mogła się powstrzymać przed przebywaniem na lodowisku.

Matka dziewczynki, Reseda Kadyrowa, jeździła na łyżwach jako nastolatka, a nawet otrzymała tytuł kandydata na mistrza sportu.

Później dziewczyna porzuciła marzenia o karierze zawodowej i studiowała na managera. Łyżwiarstwo figurowe pozostało jej hobby, dopóki najstarsza córka Jasmina nie zaczęła prosić o lód.

Następnie Reseda postanowiła sama szkolić dziecko, po drodze nauczyła się być trenerem i otworzyła prywatną szkołę łyżwiarstwa figurowego.

Po narodzinach swojej najmłodszej córki Reseda nie zrobiła sobie dużej przerwy w pracy trenerskiej i od pierwszego miesiąca życia zabrała Rianę ze sobą na lodowisko.

Ledwie nauczyła się chodzić, dziewczyna najpierw wsiadła na łyżwy, a w wieku dwóch lat opanowała wszystkie podstawowe elementy, których dzieci zwykle uczą się w wieku 4-5 lat.

„Nie chce wracać z lodowiska po treningu – natychmiast wybucha płaczem. Nie można pozbyć się lodu. W jedyny wolny dzień – w niedzielę – cała rozmowa dotyczy lodowiska ”– powiedziała„ Argumentom i faktom ”matka młodej łyżwiarki figurowej.

Jak teraz żyje Riana Kadyrova

Dziewczyna, która energicznym tańcem podbiła serca fanów, ma już 10 lat. Rhiana wciąż wychodzi na lód z ogniem w oczach i tym samym uroczym uśmiechem, co w popularnym wideo.

Nie zawsze udaje jej się wygrywać konkursy, ale droga od cudownego dziecka do uznania w wieku dorosłym nigdy nie jest łatwa.

Najważniejsze jest to, że Riana Kadyrowa nadal poświęca się łyżwiarstwu figurowemu i nie wyobraża sobie życia bez łyżew.

Oznacza to, że prawdopodobnie usłyszymy o tej łyżwiarce, która dostarczyła milionom ludzi wiele pozytywnych emocji.

Rafał Trzaskowski na zdjęciu sprzed lat. Internauci nie kryją zachwytu

Małgorzata Rozenek-Majdan miała problemy z policją. Jak do tego doszło

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy mają koronawirusa. Jak się czują