Co musisz wiedzieć o pieniądzach, aby odnieść sukces

Dlaczego ważne jest, aby rozumieć wiedzę finansową.

Znajomość finansów jest kluczem do sukcesu i szczęśliwego życia dla każdego z nas.

Osoba musi znać odpowiedzi na kilka ważnych pytań, aby ułatwić rozwiązanie wszelkich problemów finansowych.

To kwota, którą wielu odkłada na wszelki wypadek. Oblicz, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie, jeśli wykluczysz zbędne zakupy – tylko to, czego potrzebujesz, aby przeżyć (żywność, media, podróże, lekarstwa).

Pomnóż tę kwotę przez trzy, a najlepiej przez sześć. Otrzymasz wymagany rozmiar poduszki powietrznej. Uchroni Cię to przed problemami, jeśli nagle stracisz pracę lub wystąpi inna siła wyższa.

Gdzie zainwestować pieniądze?

Wiele osób uważa, że ​​trzeba je umieścić w banku lub kupić papiery wartościowe. Ktoś inwestuje w nieruchomości. Tak naprawdę trzeba oszczędzać pieniądze we wszystkich dostępnych formach: wymienić na twardą walutę, wpłacić do banku na procent, kupić biura i mieszkania, kupić akcje.

Faktem jest, że takie podejście zapewnia większą stabilność. Jeśli rynek nieruchomości nagle się załamie, będziesz mieć inne źródła oszczędności. Jeśli bank zamrozi Twoje pieniądze, zawsze będziesz mieć papiery wartościowe i walutę obcą.

Dlaczego historia kredytowa jest ważna?

Ponieważ możesz potrzebować pilnej pożyczki, a nie zostaniesz zatwierdzony, ponieważ miałeś dużo długu do spłacenia mediów lub wcześniejszych pożyczek. Bardzo ważne jest, aby zawsze terminowo opłacać rachunki, zwłaszcza te wystawione przez bank.

Jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz umieszczony na czarnej liście i nigdy nie otrzymasz pożyczki. Historię kredytową można poprawić. Wymaga to stabilnej i terminowej spłaty pożyczek przez jakiś czas.

Co to jest budżet?

To są Twoje dochody i wydatki na miesiąc, rok – wszystkie wpływy, wszystkie wydatki. Każdy z nas musi prowadzić ewidencję, aby zrozumieć, na co wydaje się najwięcej pieniędzy, gdzie można zaoszczędzić, ile można zaoszczędzić i tak dalej. Istnieje wiele przydatnych bezpłatnych aplikacji, które pomagają oszacować koszty. Prowadzenie budżetu pomaga przewidywać osiąganie celów i nie marnować pieniędzy.

Problem z odziedziczonym mieszkaniem. Chcę, żeby moja córka tam mieszkała. Mąż chce go sprzedać i podzielić pieniądze na wszystkie dzieci

Mężczyzna wymyślił, gdzie zdobyć pieniądze na eleganckie wesele bez zadłużania się, ale jego uczynku nie doceniła ani panna młoda, ani policja

Mężczyzna wymyślił, gdzie zdobyć pieniądze na eleganckie wesele bez zadłużania się, ale jego uczynku nie doceniła ani panna młoda, ani policja