Ciekawe fakty z życia Einsteina, które pokazują, że wielki naukowiec może zaskoczyć nawet dziś

Większość ludzi zgadza się, że Albert Einstein był jednym z największych naukowców, którzy kiedykolwiek żyli na Ziemi. Tak jak w przypadku wszystkich znanych osób, niektóre fakty z jego biografii później zostały zniekształcone lub zapomniane.

Dobrze sobie radził w szkole średniej

Einstein był doskonałym uczniem szkoły średniej. Co więcej, był tak dobry w matematyce, że zaczął poznawać analizę matematyczną już w wieku 12 lat. W wieku 15 lat Einstein napisał esej, który stał się podstawą jego dalszej pracy z teorii względności.

Mit o tym, że Einstein bardzo źle uczył się w szkole, zrodził się z różnic w systemach ocen między szkołami niemieckimi i szwajcarskimi. Kiedy Einstein zmienił niemiecką szkołę na szkołę w kantonie Argowia w Szwajcarii, system klasyfikacji — od 1 do 6 – został odwrócony. Wynik 6, który wskazywał najniższy wynik, stał się najwyższy.

Jego wynalazki

Za życia Einsteinowi przypisywano kilka wynalazków, w tym lodówkę Einsteina, którą wynalazł wraz ze swoim przyjacielem i fizykiem Leo Szilardem. W przeciwieństwie do tradycyjnych lodówek lodówka Einsteina nie zużywała prądu.

Einstein był wielkim palaczem

Einstein kochał swoje skrzypce i fajkę najbardziej na świecie. Będąc intensywnym palaczem, powiedział kiedyś, że uważa palenie za konieczne dla pokoju i „obiektywnego sądu” o ludziach. Kiedy lekarz zalecił mu pozbyć się nałogu, Einstein włożył fajkę do ust i zapalił. Czasami zbierał też niedopałki papierosów na ulicach, aby zapalić fajkę.

Einstein otrzymał dożywotnie członkostwo w klubie palaczy fajki w Montrealu. Pewnego dnia wypadł za burtę podczas rejsu łodzią, ale udało mu się uratować cenną fajkę. Oprócz wielu rękopisów i listów fajka pozostaje jednym z niewielu rzeczy osobistych Einsteina, jakie posiadamy.

Kochał kobiety

Listy Einsteina pokazują, jak bardzo kochał kobiety lub jak bardzo kobiety go kochały. Einstein był otwarty z Elsą na temat jego romansów, przyznając się, że nie może zostać z jedną kobietą. Często pisał do niej w listach, że wokół niego gromadzi się wiele niewiast. Będąc w ślubie, zmienił co najmniej sześć kobiet.

Dlaczego według wierzeń ludowych nie wolno patrzeć przez okno w nocy

Jakie są działania kierowców w celu ułatwienia kradzieży samochodów

Astrologowie nazwali pięć znaków Zodiaku, którzych w maju 2020 roku czeka rozwój kariery