97-letnia staruszka rozpłakała się ze szczęścia, kiedy w końcu otrzymała świadectwo maturalne

Margaret Tom Beckema nie miała możliwości ukończyć katolickiej szkoły podstawowej Grand Rapids, którą powinna była ukończyć w 1936 roku.

Wszystko dlatego, że w 1932 roku dziewczynka musiała opuścić zajęcia i opiekować się młodszym rodzeństwem, a także matką, która była chora na raka.

Niemniej jednak, dzięki staraniom jednego z krewnych, Margaret udało się uzyskać dokument potwierdzający ukończenie szkoły i stało się to aż 79 lat po tym, jak powinna była wyjść z niej jako absolwentka!

„Jestem wdzięczna wszystkim z głębi serca, – powiedziała wzruszona staruszka, – kochałam szkołę, miałam wielu przyjaciół, ale musiałam opiekować się moją rodziną i nie macie pojęcia, jak ciężko to było”. „Życie Margaret było przykładem poświęcenia i służenia ideałom i wartościom rodziny.

Jej wybór jest inspirującym przykładem dla całego społeczeństwa, ponieważ właśnie takie wartości staramy się zaszczepić naszym dzisiejszym studentom”, – dodał obecny dyrektor Szkoły Greg Deja, wręczając Margaret świadectwo.

97-letnia Margaret Beckema rozpłakała się, gdy wręczono jej czapkę absolwenta

Margaret musiała opuścić szkołę, aby opiekować się chorą matką i młodszym rodzeństwem

Dyrektor Greg Deja wręczył staruszce jej długo oczekiwany dyplom

Tak wzruszające, że datuje się dokładnie rok, w którym Margaret miała ukończyć szkołę — 1936

„Musiałam rzucić szkołę, aby opiekować się moją rodziną, nie macie pojęcia, jakie to było dla mnie trudne. Ale zawsze kochałam szkołę i miałam wielu przyjaciół”.

Spójrz na ten wzruszający moment:

Kate Middleton i książę William za pośrednictwem łącza wideo zagrali w bingo z seniorami z domu opieki społecznej

Najbardziej stylowy dziadek na świecie ubiera się lepiej od Ciebie

43-letni pracownik apteki popłakał się po przeczytaniu notatki, pozostawionej przez dziesięcioletniego chłopca