Zasiłek rodzinny w Polsce. Kto otrzyma

Rodzice małych dzieci oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na wsparcie finansowe podczas nauki na odległość.

W związku z rozpoczęciem nauki na odległość w Polsce od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. rodzice małych dzieci oraz opiekunowie dzieci niepełnosprawnych będą mogli liczyć na pewną pomoc finansową na opiekę.

Wysokość pomocy ustalana jest na 80% wynagrodzenia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od grudnia do stycznia zasiłek wychowawczy przysługuje rodzicom i opiekunom.

Przeznaczony jest dla osób z dziećmi do lat 8, dzieci do lat 16 z oznakami niepełnosprawności, dzieci do lat 18 z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a także osób opiekujących się pacjentami do 24. roku życia, którzy potrzebują specjalna opieka.

Zasiłek przyznawany jest w wysokości 80% wynagrodzenia i wypłacany jest za każdy dzień kalendarzowy, w tym weekendy i święta.

Pomoc jest udzielana, jeżeli żaden z pozostałych krewnych dziecka lub osoby o specjalnych potrzebach nie może się nim zaopiekować podczas nauki na odległość.

Świadczenie to jest samodzielne i nie jest brane pod uwagę do 60 dni kalendarzowych opieki nad dzieckiem wyznaczonym na zasadach ogólnych.

Były premier Polski Tusk stracił prawo jazdy i teraz znów łamie przepisy

Od 20 grudnia benzyna, LPG i diesel stanieje! Ile zapłacimy za paliwo

Jaka pogoda czeka nas 21.12.2021? Synoptycy powiedzieli co będzie jutro