Wskazówki dotyczące wyboru idealnej żywej choinki

Co wziąć pod uwagę, aby drzewo nie przyniosło rozczarowań.

Do wyboru żywej choinki należy podchodzić odpowiedzialnie, w przeciwnym razie kolczaste drzewo przyniesie do domu nie radość i świąteczny nastrój, ale rozczarowanie i dyskomfort.

Przede wszystkim należy zdecydować się na miejsce: żywe drewno szybko schnie przy bateriach i innych źródłach ciepła, a przy przejściu można je łatwo ściągnąć lub zahaczyć drutami girlandowymi.

Po wybraniu miejsca zmierz jego szerokość i wysokość.

Nie zapomnij również wziąć pod uwagę wysokości stojaka (jeśli jest już zakupiony) i dekoracji na wierzchołek drzewa.

Zabierz ze sobą ruletkę i płyty na jarmark bożonarodzeniowy. Grube rękawiczki i lina mogą również przydać się do przymocowania drzewka do bagażnika samochodu.

Przyda się zmierzyć średnicę drzewostanu tak, aby pasował do niego pień wybranego drzewa.

W sprzedaży można teraz znaleźć różne rodzaje drzew iglastych. Łatwiej będzie ozdobić rośliny krótkimi igłami, które mają wystarczające odstępy między gałązkami – zdobienia na nich będą wisieć równomiernie.

Aby wybrać świeże drzewo, lekko pociągnij gałąź i oceń jakość igieł: igły powinny być zielone i błyszczące, nie matowe i brązowe, nie powinny się kruszyć podczas kontroli.

Jak tylko drzewo znajdzie się w domu, odetnij spód pnia kilka centymetrów. Świeży krój pomoże drzewu wydajniej wchłaniać wodę.

W miejscu, w którym planujesz zamontować choinkę, podłogę należy wyrównać i pokryć wodoodporną powłoką, np. kawałkiem folii, aby chronić powierzchnię przed wilgocią.

Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, a stojak nie jest wystarczająco solidny, przymocuj świerk do ściany lub trwałych mebli. Możesz użyć haczyków z uszami, żyłki, sznurka lub liny. Upewnij się, że rozstępy są poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Magdalena Narożna rozbawiła internautów jednym zdjęciem. Wydekoltowana artystka na tle choinki

Rzeczy, których nie można przechowywać w aucie, zwłaszcza w ciepłym sezonie

Jak pozbyć się mszyc na różach. Skuteczne środki ludowe