W jakiej pozycji najczęściej zdarza ci się siedzieć? Emocje często są wyrażane za pomocą mowy ciała

Jakie wnioski możesz wyciągnąć, obserwując własną pozycję siedzącą?

.

Mowa ciała; często zdradza o wiele więcej niż same słowa, byłyby w stanie wyrazić. Jest to niebywale ważne narzędzie, pomocne przy budowaniu relacji, ponieważ nasze emocje są przekazywane drogą pozawerbalną.

Tak więc, gdy spotykamy się z innymi ludźmi, mówimy znacznie więcej niż to, co wyrażamy za pomocą słów. Rzecz nie w tym jakie słowa padają z naszych ust, tylko jak czujemy się wypowiadając je. Mówienie o własnych uczuciach nie przychodzi nam z łatwością, dlatego emocje często są wyrażane za pomocą mowy ciała.

Mowa ciała może sugerować innym, że w naszej wypowiedzi jest ukryte znaczenie, oraz w jaki sposób odnosimy się do odbiorcy. To wszystko czyni z niej niezwykle ważny aspekt dotyczący komunikowania się z różnymi typami ludzi.

Ponadto, komunikacja niewerbalna zdradza wiele szczegółów na temat tego, kim jesteśmy oraz jak odnosimy się do otoczenia. W jakiej pozycji najczęściej zdarza ci się siedzieć? Na podstawie tego można powiedzieć wiele na temat twojej osobowości. Prosimy zapoznać się z poniższymi informacjami dotyczącymi pozycji siedzących:

Pozycja A

Ludzie siedzący w ten sposób są ogół niezwykle twórczy i charyzmatyczni. Ich działania są spontaniczne, nie zastanawiają się zbyt długo nad decyzjami, które podejmują. To może być przyczyną często pojawiających się kłopotów, nie mniej jednak ich naturalny urok pomaga im wydostać się z opresji.

Tacy ludzie patrzą na życie, jak na przygodę i są otwarci na nowe doświadczenia. Na ogół są lubiani i łatwo nawiązują nowe znajomości, jednakże wiele z tych relacji ulega rozpadowi.

Pozycja B

Ludzie przyjmujący tę postawę są prawdziwymi marzycielami. Mają wybujałą wyobraźnię i są w stanie kompletnie zatracić się w swoich fantazjach.

Są bardzo empatyczni i z łatwością nawiązują kontakt z innymi ludźmi, nie mniej jednak czasami przez to trzymają się na uboczu. Są nadzwyczaj dobrymi słuchaczami, jednocześnie przywiązują dużą wagę do własnych uczuć.

Pozycja C

To ludzie chaotyczni, mający spore problemy z koncentracją i siedzeniem w bezruchu. Ich umysły nieustannie pracują, często powiedzą coś, bez zastanowienia się nad konsekwencjami własnych słów. Szybko się nudzą i nie potrafią poświęcić czemuś uwagi w dłuższej perspektywie.

Czują się swobodnie w spontanicznym środowisku z dużą ilością stymulujących bodźców. Będąc w związkach, po krótkim czasie tracą zainteresowanie drugą osobą.

Pozycja D

Na ogół są to ludzie nadzwyczaj mądrzy, mający zdolność do racjonalnego myślenia. Są punktualni, porządni i schludni. Przeważnie domy, w których mieszkają, lśnią czystością, a wszystkie rzeczy leżą odłożone na swoich miejscach. Są nieco powściągliwi i szybko nie zdradzą wszystkiego na swój temat.

Charakteryzuje ich nadzwyczajna szczerość i niechęć do plotkowania. W większości sytuacji potrafią zachować spokój i nie dają się łatwo wyprowadzić z równowagi.

Pozycja E

Tacy ludzie są dobrze zorientowani na osiąganie założonych celów i przykładają dużą wagę do swoich karier. Niezwykle ważne jest dla nich obieranie ambitnych celi, nie zadowolą się rzeczami łatwymi do osiągnięcia.

Rzucanie sobie wyzwań na płaszczyźnie prywatnej również stanowi ważną część ich życia, dotyczy to aspektów związanych ze zdrowiem i miłością. Są perfekcjonistami w każdej dziedzinie, włączając w to ich własny wygląd zewnętrzny. Z tych powodów często nie doceniają tego, co mają, ponieważ zawsze pragną osiągnąć więcej.