Uczniowie w Polsce wracają do szkół. Rząd wyznaczył datę

28 kwietnia premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan powrotu uczniów do szkół. Rząd opracował szczegółowy harmonogram.

Od poniedziałku 17 maja 2021 roku uczniowie klas 4-8, liceów i innych liceów powrócą na naukę w systemie hybrydowym.

Nauczanie hybrydowe oznacza, że ​​niektórzy uczniowie będą przychodzić na zajęcia na zmianę, a niektórzy będą uczestniczyć w kształceniu na odległość.

Zajęcia są organizowane przez dyrektorów szkół tak, aby nie więcej niż połowa wszystkich uczniów była w danej chwili w szkole.

To pierwszy krok w kierunku powrotu do liceum. W niektórych województwach w ten sposób uczyły się już najmłodsze grupy wiekowe.

Harmonogram powrotu do szkół:

Od 4 maja uczniowie klas 1-3 szkół w całym kraju powrócą do nauki w pełnym wymiarze godzin. Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja 2021 roku pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym w zakresie uczniów.

Od 17 maja 2021 roku uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, gimnazjów, placówek kształcenia ustawicznego i ośrodków doskonalenia zawodowego uczą się w tzw. systemie hybrydowym (50% / 50%).

Od 31 maja 2021 roku wszyscy uczniowie uczą się w szkołach i placówkach.

Oznacza to, że szkoły będą otwarte dla wszystkich uczniów tylko przez ostatnie trzy tygodnie zajęć – koniec roku szkolnego 2020/2021 przypada na 25 czerwca.

Rząd ostrzegł jednak, że kolejne kroki w kierunku wznowienia edukacji w pełnym wymiarze godzin w szkołach będą uzależnione od epidemii w kraju. Jeśli wzrost zachorowalności na COVID-19 wznowi, harmonogram może się zmienić.

Polska osłabia kwarantannę. Co zadziała po raz pierwszy od sześciu miesięcy

Czego według znaków ludowych nie można robić 14 maja? Warto wiedzieć, aby uniknąć kłopotów

Bóbr biegał po mieście w swoich interesach. Kiedy nagle pojawiła się policja i odprowadziła go do domu