„Trzeba się liczyć z obostrzeniami w okresie majówki”. Adam Niedzielski opowiedział, co czeka Polaków w najbliższych dniach

Adam Niedzielski mówił o obostrzeniach sanitarnych, które potrwają do 18 kwietnia.

Minister zdrowia ostrzegł wszystkich, że majówki najprawdopodobniej nie będą w formacie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Podczas poświątecznej konferencji prasowej Niedzielski potwierdził, że w ciągu ostatnich 24 godzin było więcej osób zarażonych koronawirusem, około 15 tysięcy osób.

Powiedział, że wiele szpitali jest przepełnionych, co nie brzmi optymistycznie.

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Minister powiedział, że widzi, jak sytuacja w kraju pogarsza się z powodu koronawirusa i że w tej chwili nie widzi światła na końcu tunelu.

To z kolei skłania do dalszego stosowania ograniczeń.

Niestety ograniczenia będą dotyczyć salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które będą musiały poczekać do 18.04.2021.

Na zlecenie Ministra Zdrowia wszystkie przedszkola i żłobki, a także hotele, muzea, kina, teatry, galerie sztuki, kasyna, sauny, solaria, siłownie, kluby fitness oraz sklepy w centrach handlowych.

W galeriach otwarte strony internetowe sklepy spożywcze, apteki, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i drogerie, sklepy meblowe. Ale składy budowlane i hurtownie będą działać jak zwykle.

Co do majówek minister odezwał się jednoznacznie:

Trzeba się liczyć z obostrzeniami w okresie majówki, o ściemności informacyjnej w tygodniach. Ale trudno się znaleźć, żeby było tak, jak dwa czy trzy lata temu– powiedział Adam Niedzielski.

Kasia Tusk zdradza mały sekret dotyczący swoich rodziców

Kamil Durczok nie mógł powstrzymać się od komentowania po obejrzeniu filmu o Krawczyku. Co tak wkurzyło dziennikarza

Kamil Durczok nie mógł powstrzymać się od komentowania po obejrzeniu filmu o Krawczyku. Co tak wkurzyło dziennikarza