Teraz zawsze pocieram płytki i szwy zwykłą świeczką

Okazuje się, że wanna nie jest najczystszym pomieszczeniem w domu.

W Internecie możemy błyskawicznie znaleźć wszelkie informacje i przydatne porady. Nigdy bym nie wpadła na pomysł, że płytkę pociera się zwykłą świeczką. Efekt będzie widoczny od razu.

Z logicznych powodów uważamy, że łazienka to najczystsze pomieszczenie w naszym domu. Niestety jest to błędne przekonanie.

W rzeczywistości w wannie zawsze jest brud, którego albo nie zauważamy, albo nie czyścimy. Zwykle jest to pleśń.

Występuje zawsze w miejscach z podwyższoną wilgotnością. W wannie jest zawsze wilgotne, do tego nie jest wentylowana, a są to idealne warunki do pojawienia się i rozprzestrzeniania się pleśni.

Trudno jest pozbyć się pleśni, jeśli dostała się pod płytki. A jednak można temu położyć kres, wystarczy wykonać 2 czynności.

Zmieszaj wodę i wybielacz w równych proporcjach. Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem. Spryskaj roztworem wszystkie płytki.

Weź starą szczoteczkę do zębów i zwilż ją roztworem. Przyłóż szczoteczkę do łączeń między kafelkami i przesuń po fugach wzdłuż szwów. Wszystko musi wyschnąć.

Następną rzeczą, której potrzebujesz, jest świeczka. Wielu blogerów i ekspertów twierdzi, że szwy płytek należy pocierać świeczką.

Dlaczego jest to konieczne? Żeby wosk nie pozwolił wilgoci i cieczy dostać się do ścian. Oznacza to, że nie będzie warunków dla pojawienia się i rozprzestrzeniania się pleśni. Wanna będzie czysta i piękna.

Stosując tę metodę, ochronisz pomieszczenie przed pojawieniem się grzybów i pleśni, dodatkowo sprawisz, że pomieszczenie będzie naprawdę czyste!

Lody za grosze. Jak zrobić pyszne, tanie domowe lody

Oryginalny sposób na uprawę szczypiorku w domu

Wiele gospodyń domowych robi to nieprawidłowo. Gdzie należy wsypać proszek do prania