Rzeczy, których nie można przechowywać w aucie, zwłaszcza w ciepłym sezonie

Nadszedł upał, co oznacza, że ​​wszystkie miejsca w cieniu zajmą samochody.

Nic dziwnego, bo w słońcu salon może nagrzewać się jak prawdziwa sauna!

A w takie dni zdecydowanie nie warto zostawiać w aucie np. elektroniki i puszek aerozolowych. A czego jeszcze nie można przechowywać w aucie? Teraz powiemy.

Lekarstwo

Producenci farmaceutyczni zalecają przechowywanie tabletek i mikstur w temperaturze nieprzekraczającej 25 stopni. A w ciepłym sezonie temperatura wewnątrz kabiny wynosi 50-60 stopni. W tym upale lek psuje się i traci swoje właściwości – w najlepszym razie. W najgorszym przypadku mogą zamienić się w truciznę.

Elektronika

Inteligentne gadżety i wysokie temperatury to bardzo źli przyjaciele. Dokładniej, wcale nie są przyjaciółmi. Bateria telefonu może nawet wybuchnąć z powodu przegrzania. Wrócić do samochodu i znaleźć na jego miejscu płonący ogień – mało kto to lubi.

Krem do opalania

Tak, zgadzam się, niemądrze jest nosić je stale przy sobie, jeśli jeździsz na opalanie w samochodzie. Ale po przegrzaniu balsam lub mleko szybko stają się bezużyteczne: niszczone są substancje, które mają chronić naszą skórę przed słońcem. Optymalna temperatura przechowywania kremu przeciwsłonecznego nie powinna przekraczać 25 stopni.

Okulary

Nawet jeśli nosisz je tylko podczas jazdy. W upalny dzień zostaw je w schowku, a plastikowa ramka na pewno się odkształci.

Puszki z aerozolem

Dezodorant lub środek odstraszający owady – bez problemu znajdziesz je w samochodzie po pikniku! Jeśli temperatura przez dłuższy czas przekracza temperaturę pokojową, spray może eksplodować.

Woda w plastikowej butelce

Nie, nie wybuchnie. Ale nie zostawiaj wody w samochodzie, nawet jeśli jesteś fanem gorącej wody. Faktem jest, że po podgrzaniu z plastiku uwalniane są fenole, które przedostają się do wody, a następnie do żołądka. Gromadząc się w organizmie, substancje te mogą powodować raka.

Produkty

Tutaj wszystko jest oczywiste – zepsują się. A co nie może kwaśnieć, zblaknąć i stać się po prostu nieapetyczne. W temperaturze zbliżonej do 30 stopni produkty można pozostawić nie dłużej niż godzinę. A do 30 stopni kabina nagrzewa się po 10 minutach stania na słońcu, jeśli na ulicy jest tylko 21 stopni. A jeśli temperatura na zewnątrz osiągnie 26 stopni, to za 10 minut w kabinie będzie około 40.

Mokre ubrania

Cóż, tutaj sam wszystko zrozumiałeś. Nie wyschnie w samochodzie, ale zacznie brzydko pachnieć, a jeśli zapach nie przedostanie się na zewnątrz przez gęste opakowanie, ulegnie pleśni. Ile będzie w nim bakterii i innych obrzydliwości – łatwiej jest coś wyrzucić, niż pozbyć się pleśni i bakterii.

Kreda

Zawsze warto zabrać ze sobą na spacer z dziećmi. I nie musi to być kolorowa kreda z naszego dzieciństwa. W końcu teraz jest na przykład kreda wykonana z wosku, co jest znacznie wygodniejsze. Gwarantuje to, że Twój samochód zamieni się w coś strasznego, jeśli się przegrzeje.

Latarka

W każdej latarce – cóż, lub prawie każdej – są baterie, których, jak się dowiedzieliśmy, w żadnym wypadku nie da się podgrzać. Ze względu na wysoką temperaturę bateria może wyciekać i uszkodzić latarkę.

Kosmetyczka

Malowanie podczas jazdy nie jest już anegdotą. Oczywiście czasami konieczne jest utrwalenie makijażu w środku dnia. Dlaczego więc nie trzymać kosmetyczki w schowku na rękawiczki? A ponieważ kosmetyki, nawet w łazience, szybko stają się bezużyteczne. A już w ciepłym aucie zepsuje się jeszcze szybciej.

Zapalniczka

Według jednej z głównych agencji ubezpieczeniowych płyn wewnątrz zapalniczek często wycieka, jeśli na zewnątrz jest zbyt gorąco. Z tego powodu sytuacja wewnątrz samochodu staje się dosłownie wybuchowa.

Guma do żucia

W przypadku przegrzania guma do żucia staje się zbyt lepka i przywiera wszędzie: do zębów, do rąk, do siedzenia. A jeśli zamarznie, twardnieje jak kamień, a nawet traci swój aromat.

Msza została zamówiona przez wychowanki z przedszkola Dawida

Andrzej Duda z żoną nagrali poruszające wideo. Jeden szczegół przyciąga uwagę internautów

Magdalena Narożna rozbawiła internautów jednym zdjęciem. Wydekoltowana artystka na tle choinki