Prognoza pogody na najbliższy czas :”Arktyczny chłód dociera do Polski”

Prognoza pogody na najbliższe miesiące może okazać się szokiem dla osób, które już tęsknią za latem. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna. Trzeba się przygotować na brutalnie niższe temperatury.

Prognoza pogody dotycząca Polski z pewnością nie ucieszy osób, które lubią ciepło. W nasz kraj lada moment uderzy wielka fala zimna.

Wygląda na to, że chłodniejszy okres roku dopiero się zaczyna, a już niedługo czekają nas brutalnie niższe temperatury.

Prognoza pogody na najbliższy czas

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe miesiące sugeruje, że trzeba się będzie przygotować na zdecydowanie niższe temperatury. Wychodzi na to, że to już jest moment, w którym należy wyjąć z szafy czapkę, szalik i cieplejszą kurtkę.

Zbliża się bowiem gigantyczny powiew arktycznego powietrza. Początek chłodniejszego okresu przewiduje się już na najbliższy weekend. Pogoda zdecydowanie manifestuje nam, że okres letni bezpowrotnie przeminął.

Arktyczny chłód dociera do Polski

Pierwszy weekend października przyniesie diametralne ochłodzenie. Zimny podmuch polarnomorskiego powietrza sprawi, że w Polsce będzie można spodziewać się niskich temperatur wahających się od 1 do zaledwie 3 stopni C. Odrobinę cieplej będzie jedynie w woj. lubelskim i podkarpackim (5-7 stopni C.).

Polacy powinni przygotować się również na zimne noce. Z niedzieli na poniedziałek mróz obejmie południowe krańce województw dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Do 9 października nie ma co spodziewać się wyższych temperatur. Od tej daty nastąpi minimalne, chwilowe ocieplenie.

Arktyczny chłód z miesiąca na miesiąc będzie przybierał na sile. Co prawda w październiku śnieg ma pojawić się jedynie w Tatrach, ale jest to na tyle nieprzewidywalny miesiąc, że być może zaskoczy wszystkich opadami również w innych częściach kraju.

Ochłodzenie będzie miało również wpływ na warunki panujące na drodze. Za dnia przewiduje się opady deszczu, a przy tak niskich temperaturach można spodziewać się tego, że na jezdni będzie bardzo ślisko.

Wszyscy kierowcy powinni wziąć to pod uwagę i zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów. Wygląda na to, że czas zapomnieć o lecie, bo jesień właśnie dała o sobie znać.

Źródło: Wirtualna Polska