Pomyślałem, o mój Boże, co się dzieje. Po krótkim czasie dziecko otworzyło oczy. To był cud

Każdy rodzic boi się słów – Niestety Państwa dziecko nie przeżyło. Kate Ogg, będąc w bliźniaczej ciąży z dziećmi Jamiem i Emily, zaczęła rodzić przedwcześnie w 27 tygodniu ciąży.

Podczas gdy Emily urodziła się cała i zdrowa, Jamie ważący niecały kilogram, po 20 minutach od narodzin i próbie reanimacji został uznany przez lekarzy za zmarłego. Po usłyszeniu tragicznej wiadomości Kate i David Ogg objęli synka, żegnając się z nim po raz ostatni.

Nie licząc na cud, Kate odwinęła dziecko z kocyka i bezpośrednio przytuliła do siebie, trzymając blisko serca. Wtedy wydarzyło się coś niesamowitego.

Po dwóch godzinach od orzeczenia zgonu, mały Jamie zaczął okazywać oznaki życia, po tym jak matka przytuliła go i mówiła do niego. Początkowo lekarze myśleli, że było to westchnienie, powietrze uwolnione jako odruch, ale kiedy matka zaczęła karmić go mlekiem na palcu, zaczął oddychać normalnie.

Zaszokowany David opowiada – Pomyślałem, o mój Boże, co się dzieje. Po krótkim czasie dziecko otworzyło oczy. To był cud. Później wyciągnęło rączkę i chwyciło mój palec.

Lekarze, porzucili już nadzieję i nie dowierzali, że dziecko może jeszcze wrócić do życia.

Pięć miesięcy po radosnym wydarzeniu w szpitalu w Sydney, Kate Ogg podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat bliskiego kontaktu, skóra do skóry, z dzieckiem i jak, według niej, uratowało to syna.

Zwiększenie wskaźnika, w jakim w Wielkiej Brytanii inicjowanie są po narodzinach kontakt matki z dzieckiem skóra do skóry lub “technika kangura” jest niewiarygodnym sukcesem.

Metoda nazwana została na cześć kangurów, które trzymają młode w torbie przy ciele, działającej jako inkubator do utrzymania malucha w cieple, stymulowania i karmienia. Badania wykazały, że zastosowanie tej metody dla niemowląt i wcześniaków powoduje niższe wskaźniki zakażeń, zmniejszenie poważnych chorób, lepszy sen i zmniejszenie ryzyka hipotermii.

Naturalne metody rodzenia utrzymują, że natura wzywa matki, aby byłą ściśle związane z dzieckiem zaraz po urodzeniu, ponieważ zwiększa to produkcję oksytocyny, hormonu więzi i stymuluje go po bliskim kontakcie z matką.

Po trzy godzinnym porodzie powiedziano, że Jamie odszedł. Jednak Kate podążyła za swoją wewnętrzną potrzebą, aby przytulić syna. Respektowanie jej intuicji i instynktu macierzyńskiego, który uratował życie Jamiego być może posłuży jako przykład niezwykłej siły ludzkiej miłości.