Pomagałam siostrze mojego męża z całego serca, dopóki nie usłyszałam, jak rozmawia przez telefon: „Jest chciwa i przyniosła mi ubrania z drugiej ręki”

Po raz kolejny odczułam na własnej skórze, za co jestem szczególnie wdzięczna siostrze mojego męża. Teraz nie będę się spieszyć, by jej pomóc.

Mój mąż ma młodszą siostrę, Annę. Ledwo skończyła szkołę, dostała się na płatny uniwersytet, a zamiast studiować — bawiła się.

Jakoś udało jej się skończyć pierwszy rok, ale w drugim roku została wykluczona.

Kiedy teściowa zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak, poszła do akademika, w którym mieszkała jej córka i dowiedziała się wszystkiego.

Tak więc oszustwo stulecia zostało ujawnione, a teściowa zabrała swoją głupią córkę z powrotem do domu.

Cała rodzina była zdenerwowana, Anna płakała i mówiła, że to się nigdy więcej nie powtórzy, ale zdecydowano, że rodzice nie będą już płacić za jej edukację.

Teść powiedział, że dali jej szansę, ale jej nie wykorzystała, więc teraz powinna uczyć się sama, jeśli chce, a on nie będzie już sponsorował tego wydarzenia.

Teraz Anna musiała iść do pracy i zarabiać pieniądze, ponieważ jej rodzice nie chcieli jej karmić.

Dziewczyna dostała pracę w barze jako kelnerka lub barmanka. Wyglądało to tak, jakby namiętności w rodzinie się uspokoiły.

Mimo że mieszkaliśmy z mężem osobno, wiadomość dotarła do nas, a teściowa podzieliła się swoimi przeżyciami ze swoim synem, który mi o tym opowiedział. Kochał swoją siostrę, bez względu na to, kim była.

Szczerze się o nią martwił. Pomyślałam, że to nie ma sensu, dziewczyna na pewno się nie zgubi, będzie miała wystarczającą siłę. Co do tego, że rzuciła szkołę, cóż, w dzisiejszych czasach wiele osób bez wykształcenia radzi sobie w życiu.

Anna pracowała, nadal mieszkała z rodzicami, ale to nie przeszkadzało jej w życiu z imprezami. Teściowej to nie podobało się, ale nie mogła nic z tym zrobić — dziewczyna była dorosła, sama na siebie zarabiała i sama odpowiadała za swoje życie. Było już za późno, by ją wychowywać.

Wszystko skończyło się przewidywalnie — Anna zaszła w ciążę. Cała rodzina znów była zdenerwowana, ponieważ nikt nie planował ślubu, nawet o ojcu dziecka dziewczyna milczała. Ale stanowczo oświadczyła, że urodzi.

Teściowa była wściekła, bo musiała zabrać córkę i wnuka z mężem, bo nic nie wiedziała o ojcu dziecka, a Anna była bez pracy. Okazało się, że nawet nie była oficjalnie zatrudniona.

Wtedy mój mąż próbował uspokoić mamę, mówiąc, że my też pomożemy. W końcu sami mamy dziecko, co oznacza, że mamy wiele dziecięcych rzeczy, których już nie potrzebujemy.

Chciałam zaoszczędzić na drugie, ale zdecydowaliśmy, że kupimy więcej później, ale teraz Anna potrzebuję tego wszystkiego bardziej.

Kiedy dziewczyna urodziła dziecko, przenieśliśmy już wózek, przewijak, mnóstwo ubranek, pieluszek i nie tylko. Tak, wszystko nie jest nowe, ale w stanie bliskim ideału.

Wyprałam, wyprasowałam i starannie złożyłam wszystkie ubrania. Na ubrankach dziecka nie było ani jednej plamki, wszystko zostało wyprane w hipoalergicznych produktach, byłam bardzo ostrożna w tej kwestii.

Później Anna kilkakrotnie prosiła mnie o opiekę nad dzieckiem, bo musiała gdzieś pojechać. Czasami do szpitala, czasami w swoich interesach. Ja jestem jeszcze na urlopie macierzyńskim, więc zawsze jestem w domu.

Oczywiście nie było to zbyt lekko, ponieważ musiałam zebrać syna, dostać się do domu teściów, a potem zająć się dzieckiem, ale przypomniałam sobie o swoim losie i poszłam pomóc.

Anna dziękowała mi za pomoc, a ja się uśmiechałam, bo przecież jesteśmy rodziną i mamy sobie pomagać.

Ostatnio przeglądałam swoją szafę i znalazłam ubrania, które nosiłam w ciąży. Teraz wiszą na mnie jak na wieszaku, a ja już schudłam. Ale nadal pasują na rozmiar siostry mojego męża. Było nawet kilka rzeczy, które nosiłam tylko raz, w tym płaszcz.

Postanowiłam, że zaniosę rzeczy do Anny, spakowałam torbę, kupiłam owoce, zabrałam syna i pojechaliśmy w odwiedziny. Teściowa spotkała mnie przy wejściu, właśnie wracała ze sklepu i ucieszyła się na widok wnuka.

Po cichu weszliśmy do mieszkania, a teściowa powiedziała, że Anna musi położyć dziecko spać. Teściowa natychmiast zabrała mojego syna do swojego pokoju, żeby nie hałasował na korytarzu. Po cichu rozebrałam się i poszłam do pokoju Anny, żeby ją zawołać i dać jej moje rzeczy.

Zamarłam przed pokojem, Anna rozmawiała przez telefon. Nie słuchałabym, gdybym nie usłyszała swojego imienia. Anna powiedziała komuś, że dałam jej wszystkie moje stare ubrania i wózek dziecięcy, krótko mówiąc, śmieci.

Potem przeszła do innego tematu, a ja stałam tam z niedowierzaniem. Tak się pomaga, tyle są warte uśmiechy Anny. Czy jestem chciwa?

Nie mogę powiedzieć, że zabolało mnie to do głębi, nie, nie jestem osobą, która tak bardzo ceni sobie jej zdanie. Ale to było bardzo nieprzyjemne, bo to było z głębi serca, a rzeczy były w idealnym stanie.

Nie wszczynałam awantury, siedziałam u teściowej, piłam herbatę, a ona bawiła się z moim wnukiem. Nie zostaliśmy długo, powiedziałam jej, że mamy coś do zrobienia i poszliśmy do domu. Wzięłam torbę z moimi rzeczami, wolałam je oddać do kościoła lub sprzedać za darmo w internecie.

Anna dzwoniła do mnie kilka razy z prośbą o opiekę nad dzieckiem, ale odmówiłam. Nie będę się z nią kłócić, nie widzę sensu, ale już w niczym jej nie pomogę. Jestem „chciwą” osobą.

Życie rodzinne Magdy nie układało się od samego początku, a wszyscy ją osądzali: „Masz 23 lata i już jesteś po rozwodzie, z dzieckiem i bez pracy”

Moja siostra i ja przyjaźnimy się od dzieciństwa i nawet kupiłyśmy mieszkania obok siebie: „Twoja pralka nie daje spać mojemu mężowi”

„Na początku moja synowa nie chciała słyszeć o urlopie macierzyńskim, chciała pracować, ale teraz nie można jej zmusić do pracy: pracuje tylko mój syn”