Pierwsza Komunia Święta 2021. Archidiecezja Warszawska wydała oficjalny komunikat

Pierwsza Komunia to bardzo ważny moment w życiu każdego katolika.

To wydarzenie zwykle odbywa się między kwietniem a majem.

Ale od teraz aktywnej fazy pandemii wszystko się trochę zmieniło.

Z tej okazji Archidiecezja Warszawska wydała ważny komunikat, który obali wszystkie możliwe mity na temat daty uroczystości.

Archidiecezja Warszawska reprezentowana przez ks. Łukasza Przybylskigo, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży wyjaśnił, jak wszystko wydarzy się w tym roku. Oto, co powiedział:

„Obowiązek przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej spoczywa przede wszystkim na rodzicach, którzy są pierwszymi katechetami dla swoich dzieci i odbywa się w rodzinach, które są Kościołem Domowym. Duszpasterze i katecheci pełnią rolę wspomagającą względem rodziców poprzez prowadzone lekcje religii, katechezy i spotkania”. Zaznaczył również, że to na Proboszczu parafii „spoczywa obowiązek zweryfikowania stopnia przygotowania i dopuszczenia dzieci do przyjęcia sakramentu”.

A oto co powiedział o dacie Pierwszych Komunii.

„Termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ks. Proboszcz ustala w porozumieniu z rodzicami dzieci przystępujących do tego sakramentu”. Zaznaczył przy tym, że „w zależności od warunków parafialnych należy rozważyć przystępowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w małych grupach, a nawet indywidualnie biorąc pod uwagę różne terminy”.

Julia Wieniawa nieprzyjemnie zaskoczyła swoich fanów. Nieoczekiwane zdjęcie pojawiło się na InstaStory piosenkarki

Jak szybko wyczyścić żeliwną patelnię? Raz, dwa i gotowe

Joanna Koroniewska pokazała zdjęcie w kostiumie kąpielowym. Co tak bardzo przyciągnęło uwagę fanów