Nieznane fakty z życia wybitnego aktora Polski. Ignacy Gogolewski szczerze o swoim życiu prywatnym

Bardzo znana postać w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, Ignacy Gogolewski, jest bardzo doceniany dziś. Jego ról Anetka Boryny w „Chłopach” przyniosła mu sławę w całym kraju.

Uwielbiany przez wielu Polaków, Ignacy Gogolewski miał szczęście i w osobistym życiu. Kochały się w artyście i wielkie gwiazdy, i zwykle kobiety. Jedna legenda polskiej sceny nawet chciała popełnić samobójstwo, przez to, że artysta rzucił ją.

To była Joanna Rawik. Z czasem artystka zdecydowała się na osobiste wyznanie o tych wydarzeniach. Wydaję się, że ciężko przeżyła te trudne chwilę.

17 czerwca Ignacy Gogolewski będę obchodzić swoje 89.urodziny. Artysta miał kiedyś niezwykle spotykaną urodą i charyzma. Na swoim koncie kilka związków ze znanymi Polkami.

Nie jest tajemnicą, że odtwórca roli Antka Boryny w niezapomnianych „Chłopach” i kapitana Willy Rupperta w „Stawce większej niż życie” prawdziwe szczęście znalazł dopiero u boku Ewy Kwiecień, z którą od lat — jak sam mówi — żyje na kocią łapę.

– Po tragicznej śmierci mojej drugiej żony stwierdziłem po prostu, że małżeństwo mi nie służy, w związku z tym z Ewą żyjemy bez zaświadczenia z USC — wyznał niedawno w wywiadzie.

Katarzyna Łaniewska była pierwszą kobietą, która straciła głowę dla Gogolewskiego. Oni razem chodzili do szkoły teatralnej. Im się udało w te czasy wziąć potajemnie ślub, ale ich wspólne życie trwało nie długo.

Dalej Gogolewski miał stosunki z Joanną Rawik. Którą bardzo chciałabym zostać jego kochanką. Jednak ten związek również przetrwał nie długo. Później Anna Rawik zeznała się, jak się czuła wtedy.

„Położyłam się w kuchni naszego mieszkania na Starówce, odkręciłam gaz, napiłam się koniaku. Uratował mnie Andrzej Jaroszewski, bo gdy nie przyszłam na nagranie, powiedział: 'Jeśli Joanna ma nagranie i się nie stawia, to znaczy, że coś się stało’ – i wyważyli drzwi.

Przeżyłam śmierć kliniczną, wiem, że po tamtej stronie nie ma żadnego oświetlonego tunelu” – wyznała Rawik w wywiadzie dla „Przeglądu”.

Dopiero u boku Ewy Kwiecień aktor czuję się najlepiej. I już nawet nie patrzy w stronę innych kobiet.
Sam Ignacy Gogolewski nie uważa, że był amantem swego czasu.

Oto co on powiedział:

– Czy miałem powodzenie? Nie narzekam, ale nie przesadzajmy… Inni mieli większe.

Ignacy Gogolewski przeżył prawdziwe piekło. Zaskakujące wyznanie aktora

Witold Pyrkosz pożegnał ten świat kilka lat temu. Jaką tajemnicę zdradziła aktorka planu „M jak miłość”

Jolanta Kwaśniewska zachwyci każdego. Aleksander Kwaśniewski zdradził pewną tajemnicę małżonki