Najbardziej stylowe wizerunki Agaty Kornhauser-Dudy, Pierwszej Damy Polski

Agata Kornhauser-Duda jest polską osobą publiczną. Za każdym razem, gdy występowała publicznie, obnosiła się z eleganckimi i luksusowymi strojami, pokazywała swoją kobiecość i atrakcyjność.

Mamy dla Was krótką biografię oraz wybór najlepszych wizerunków Pierwszej Damy RP.

Co wiadomo o Agacie Kornhauser-Dudzie?

Agata urodziła się w Krakowie. Jej ojciec, Julian Kornhauser, jest znanym pisarzem polsko-żydowskim. W 1981 roku zadedykował córce zbiór wierszy.

Pierwsza Dama RP ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Napisała pracę doktorską na temat twórczości niemieckiego pisarza i reżysera Horsta Binka.

W 1994 roku wyszła za mąż za Andrzeja Dudę. Rok później para miała córkę Kinga, studentkę prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 1998 roku Agata Duda pracuje jako lektor języka niemieckiego w Liceum im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. 6 sierpnia 2015 roku została pierwszą damą Polski, gdy jej mąż wygrał wybory prezydenckie. Od tego czasu zaangażowany w działalność publiczną.

Agata lubi literaturę. W wolnym czasie lubi czytać książki Isabel Allende, Mario Vargasa Llosy, detektywów. Nie zapomina poprawić swojego niemieckiego, więc w oryginale czyta miejscowych autorów.

Najbardziej stylowe wizerunki Agaty Kornhauser-Duda

Podczas imprez publicznych i podróży służbowych 48-letnia Agata pojawiała się w eleganckim stroju. Za każdym razem zwracała uwagę elegancką fryzurą, nieskazitelnym makijażem i niezrównanym strojem.

Żona Andrzeja Dudy wie, jak wyglądać olśniewająco w każdym miejscu io każdej porze i nieustannie to pokazuje.

Skandal w lubelskiej szkole. Nauczyciel powiedział uczniom, że wojna na Ukrainie została sprowokowana przez NATO i Stany Zjednoczone

W Polsce rybak wyłowił z rzeki kawałek ludzkiej ręki

Minister Kultury Ukrainy przeprosił narody Polski i Litwy