„Najbardziej płodna matka wszechczasów”. 69 dzieci w ciągu 76 lat

Dzieci są darem od Boga. Zazwyczaj rodzice mają jedno lub dwoje dzieci. Jeśli mają szczęście, mogą mieć 10-14 dzieci w ciągu życia, ale czy wiesz, że jedna kobieta miała 69 dzieci?

Tak, to prawda: 69 dzieci urodzonych przez jedną kobietę, która dożyła 76 lat, a nawet urodziła w wieku 60 lat. Bojła w ciąży 27 razy.

Nazywała się Walentyna Wasiliewa. Była pierwszą żoną chłopa o imieniu Fiodor Wasiliew, który pochodził z Szui (Rosja).

Ponieważ z XVIII wieku zachowało się niewiele źródeł, trudno jest znaleźć szczegółowe informacje na temat jej życia. Wiadomo tylko, że Fiodor ożenił się po raz drugi i został ojcem kolejnych 18 dzieci.

Walentyna Wasiliewa jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako rekordzistka w posiadaniu dzieci, które sama urodziła.

W porodach urodziła 16 razy bliźnięta, siedem razy trojaczki i cztery razy czworaczki.

Naukowcy doszli do wniosku, że zachodziła w ciąże w ciągu 40 lat. Tylko jedna para bliźniaków nie przeżyła okres niemowlęcy.

Badaczy doszli do wniosku, że z powodu dużej liczby dzieci, które urodziła Walentyna Wasiliewa, jej ciało przystosowało się do ciąż wielopłodowych.

Twierdzą, że rodziła bliźniaki na 37 tygodniu ciąży, trojaczki — na 32 tygodniu, a czworaczki — na 30 tygodniu. Normalna długość ciąży dla kobiety wynosi 40 tygodni.

Ten przypadek był ogromnym odkryciem dla naukowców, ponieważ pomógł lepiej zrozumieć możliwości żeńskiego układu rozrodczego.

Zakłada się, że Walentyna miała hiperowulację, która pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia kilku dzieci jednocześnie.

Gigantyczny Minion stworzył chaos na drodze

W tym miejscu znajduje się niezwykła wioska, której większość mieszkańców jest bardzo podobna do prawdziwych ludzi, ale to nie ludzie

W USA wystawiono na sprzedaż rezydencję wraz z yeti