Miliardy za miłość. Najbardziej słynne rozwody wśród miliarderów, które kosztowały setki milionów dolarów

Czasami ludzie zawierają małżeństwa dla pozoru, aby uchronić się przed głodną starością.

Ale miliarderzy są wyjątkami od reguły.

Mieszkają ze swoimi małżonkami od dziesięcioleci i rozwieść się już na starość.

Świat został więc poruszony rozwodem jednej z najsilniejszych i najbogatszych par naszych czasów – 65-letniego Billa i 56-letniej Melindy Gates.

Plotka głosi, że rozwód będzie kosztował założycielowi firmy Microsoft co najmniej miliard odszkodowań.

1. Roy i Patricia Disney: 600 milionów dolarów

Roy i jego żona rozwiedli się po 52 latach małżeństwa, kiedy mieli już ponad 70 lat. Majątek Roya, siostrzeńca Walta Disneya, oszacowano wówczas na 1,3 miliarda dolarów. Podczas rozwodu musiał pożegnać się z prawie połową tej kwoty.

Rok po kosztownym rozstaniu Roy poślubił pisarkę i producentkę Leslie Demews, a rok później zmarł. Patricia zmarła w 2012 roku.

Roy i jego żona rozwiedli się, gdy mieli już 70 lat.

2. Steve i Elaine Winn: 850 milionów dolarów

Rozwód współzałożycieli sieci kasyn Wynn Resorts w 2010 roku pozbawił Steve’a sporej sumy. Tak więc, zgodnie z decyzją sądu, Elaine, członek zarządu od 2002 roku, otrzymała 11 milionów akcji o wartości około 795 milionów dolarów w tym czasie. Steve sprzedał również papiery wartościowe za 114 milionów dolarów w tym roku – niektóre z nich jeśli nie wszyscy, udali się w ramach umowy do Elaine.

Rozwód współzałożycieli sieci kasyn Wynn Resorts w 2010 roku pozbawił Steve’a sporej sumy.

3. Harold Hamm i Sue Ann Arnall: 975 milionów dolarów

Spór sądowy potentata naftowego Harolda Hamma i jego żony, Sue Ann, trwał trzy lata. Ponieważ nie było umowy małżeńskiej, miliarder po prostu wypisał jej czek na 974 790 317,77 dolarów ze swojego konta Morgan Stanley. Wpłaciła środki na swoje konto, ale później to jej nie wystarczało. Sue złożyła pozew, w którym zażądała większości fortuny Harolda – prawie 14 miliardów, ale został odrzucony na wniosek miliardera.

4. Bernie i Slavica Ecclestone: 1,2 miliarda dolarów

Były właściciel Formuły 1 Bernie Ecclestone stracił 1,2 miliarda dolarów na rozwodzie ze swoją żoną. Slavica była od niego o 28 lat młodsza. Dzięki wykupowi stała się jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii.

5. Bill i Sue Gross: 1,3 miliarda dolarów

Sue złożyła pozew o rozwód i została miliarderem z powodu skandalu, ale jej były mąż stracił ten status. W ten sposób Bill Gross, założyciel firmy inwestycyjnej PIMCO, przekazał swojej żonie 1,3 miliarda dolarów w trakcie postępowania rozwodowego, a kwota ta obejmowała także 36-milionowy dom w Laguna Beach w Kalifornii, dzieła sztuki i trzy koty.

6. Bill i Melinda Gates: szacunkowa kwota – co najmniej 3 miliardy dolarów

W maju 2021 roku założyciel Microsoftu Bill Gates oficjalnie potwierdził rozwód ze swoją żoną Melindą, z którą mieszkali razem przez 27 lat. Powód jest nadal niejasny. Miliarder twierdzi, że on i jego żona nie mogą już rozwijać się jako para. Co ciekawe, majątek Billa Gatesa szacuje się na prawie 130 miliardów dolarów, więc jego rozwód z żoną Melindą może stać się najdroższym w historii świata.

Ponadto zgodnie z prawem stanu Waszyngton, w którym mieszkają małżonkowie, w przypadku rozwodu należy równo podzielić majątek rodzinny, aby Melinda mogła stać się najbogatszą kobietą na świecie.

7. Jeff Bezos i Mackenzie Scott: 35 miliardów dolarów

Para poznała się, gdy oboje pracowali w D.E., nowojorskim funduszu hedgingowym. Shaw. Po przeprowadzce do Seattle Mackenzie pomógła Jeffowi w podniesieniu Amazona. Kiedy zdecydowali się na rozwód w kwietniu 2019 roku, była żona otrzymała 4% wyemitowanych akcji Amazona.

Wówczas aktywa te wyceniono na ponad 35 miliardów dolarów, a teraz – o 75% więcej ze względu na wzrost ceny papierów wartościowych Amazona. Pod koniec postępowania rozwodowego Mackenzie, która zmieniła nazwisko na Scott w 2020 roku, stała się jedną z najbogatszych kobiet na świecie. I być może jednym z najszczęśliwszych, gdy wyszła za mąż za nauczyciela szkolnego swoich dzieci.

Rzadkie zdjęcie z dzieciństwa. Książę Karol z ojcem Filipem

Zmieniła się nie do poznania. Sarah Jessica Parker w wieku 17 lat i teraz

Najlepsze rodzeństwo wśród znaków zodiaku. Masz szczęście, jeśli je masz