Lech Wałęsa poruszył bardzo ważne tematy. Dotyczy to przyszłości kraju

Lech Wałęsa wie lepiej niż ktokolwiek inny, jak zorganizowany jest system polityczny kraju.

I oczywiście chce wyrazić swoją opinię na temat tego, co się teraz dzieje.

W „Expressie Biedrzyckiej” powiedział, że dla obecnej sytuacji w stosunkach między Polską a UE najlepszym rozwiązaniem byłoby zjednoczenie Unii i powołanie nowej.

Ponadto sytuacja na granicy polsko-białoruskiej pozostaje napięta.

Lech Wałęsa i Kamila Biedrzycka rozpoczęli rozmowę z Unii.

Trzeba się obronić, trzeba widzieć wcześniej zagrożenia. Co by nie powiedzieć, to idzie w tym kierunku. Tusk stara się przygotować – powiedział Lech Wałęsa.

Ustalmy prawa i obowiązki po nowemu, żeby takie problemy i takie wygłupy jak dzisiaj nie miały miejsca – stwierdził były prezydent.

Musimy wyrównać poziom rozwoju ekonomicznego. Gdzie to uzgadniamy i jak to robimy, musi być jakieś biuro. Jak my to nazwiemy w temacie ekonomicznym? Unia Europejska. Możemy to inaczej nazwać – mówił Lech Wałęsa.

Bez tego się nie da nic załatwić. Będziemy jakąś wyspą, która jest zamknięta w sobie? Niemożliwe, świat się rozwija – podkreślił.

Co powinna zrobić Unia Europejska?

Państwa takie jak Niemcy, Francja, Włochy: powinniście po ciuchutku przygotować w każdej ważnej dziedzinie po dwa rozwiązania – powiedział.

Wałęsa widzi jedyne wyjście z sytuacji.

Pozwólcie rozbić Unię i 5 minut po rozbiciu powołujecie nową Unię. Do nowej Unii przyjmujecie nawet tych, co rozbili Unię – stwierdza Lech Wałęsa.

Ustalmy prawa i obowiązki po nowemu tak, żeby takie wygłupy i takie problemy jak dziś nie miały miejsca – dodał.

Były prezydent też nie przemilczał na temat szefa PiS.

On wpadł w swoje sidła, usuwając krok po kroku różne instytucje, aż doszedł do wniosku, że mu Unia przeszkadza. To są teoretycy, którym nie mieści się w głowie, że teorię trzeba dopasować do praktyki, a nie odwrotnie – ocenił Lech Wałęsa.

Kiedy dziennikarka zapytała go, co widzi jako wyjście z sytuacji z Kaczyńskim, Lech Wałęsa był jednoznaczny.

Jego trzeba po prostu wyrzucić i osądzić. Ile on szkody wyrządził w Polsce, przysłużył się wielu szkodom, to się nie mieści w głowie. To są kryminalne przestępstwa i to prawie w każdej dziedzinie. W związku z tym to trzeba będzie rozliczyć – powiedział.

Biedrzycka pytała też o sytuację na granicy.

Gdybym był młodszy, zebrałbym prezydentów, pojechał na granicę i powiedział: „Na moją komendę wszyscy żołnierze w tył zwrot” – stwierdził Lech Wałęsa.

Ale nie mam siły, jestem już za stary, w związku z tym nie mogę sobie na to pozwolić – dodał.

To jest zbrodnia, a zbrodnia ma różny wymiar – powiedział.

Wyraził swój stosunek do muru na granicy.

Co ja im podpowiem? No jak już musicie to zrobić to zróbcie. Popatrzcie, gdzie bramy będą potrzebne. Przecież tyle miliardów nie zniszczymy. To wszystko zwymiarować, ze jak już nie będzie potrzebne to wyjąć i przełożyć w dobre miejsca odpowiedzialnie. To można zrobić. Ładnie zwymiarować, potem dźwigami ładnie powyciągać, wyciągnąć nawet fundamenciki, które tam będą, rozkręcić na śruby, żeby nie było zniszczenia. Przecież to nie będzie stało\ – stwierdził.

Prognoza IMGW. Jaka pogoda czeka nas jutro 5.11.21

Marian Lichtman nie odpuszcza. Zwrócił się do syna Krawczyka

Kobieta w Polsce wezwała policję, bo kot zniszczył mieszkanie