Książę Harry zamieścił niezwykły artykuł w sieci i wspomniał o swoim synu Archiem. „Jest to szczególnie ważne dla mnie jako ojca”

35-letni książę Harry i 39-letnia Meghan Markle często spotykają się z krytyką: hejterzy atakują książąt Sussex w sieci, a media dolewają oliwy do ognia, wystawiając ich w swoich publikacjach w złym świetle.

Dlatego małżonkowie starają się zmienić charakter sieci społecznościowych, w których tak często można znaleźć nietolerancję, a nawet nienawiść.

Wczoraj książę Sussex napisał artykuł, w którym powiedział, że on i jego żona podejmują działania przeciwko wpływom platform cyfrowych, które szerzą i promują nietolerancję i fałszywe informacje.

„Nieco ponad cztery tygodnie temu wraz z żoną zaczęliśmy dzwonić do liderów biznesu, szefów dużych korporacji.

Chcieliśmy im powiedzieć, że przestrzeń cyfrowa jest niezdrowa, a firmy takie jak ich mają szansę na przeanalizowanie swojej roli w finansowaniu i wspieraniu platform internetowych, które stworzyły warunki dla kryzysu nienawiści” – napisał.

Zauważył też, że ten problem dotyka go także dlatego, że ma syna.

„Jeżeli jesteśmy tak podatni na negatywne nastawienie w mediach społecznościowych, to musimy zadać sobie pytanie:

Co to oznacza dla naszych dzieci? Jest to szczególnie ważne dla mnie jako ojca” – powiedział Harry.

Artykuł księcia Sussex pojawił się w czasie batalii prawnych z brytyjskimi mediami, których książęta pozwali za opublikowanie prywatnego listu Meghan Markle do jej ojca Thomasa w 2018 roku.

Jest matką jego dziecka. Jak wygląda wybranka Ruperta Grinta, który zagrał rolę Rona Weasleya w „Harrym Potterze”

Meghan Markle podejrzewa, że książę Harry ma tajny romans z piosenkarką Adele

Książę William doradził bratu Harry’emu, aby wrócił do Londynu. Bardzo się o niego martwi