Kobieta urodziła bliźnięta o różnych kolorach skóry. Jak to możliwe

Genetyczny cud!

Każde dziecko rodzi się na swój piękny sposób. Nie ma znaczenia, jaki jest kolor, wyznanie czy rasa, nie ma znaczenia, kim są jego rodzice i co osiągnęli w życiu.

Niektóre maluchy rodzą się naprawdę wyjątkowymi. Na przykład bliźnięta fotografki Judith Nwokochi, Kanadyjki pochodzenia nigeryjskiego.

https://www.instagram.com/p/B9UI0v1F85t/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Kamis, syn Judith – ma ciemną skórę, czarne włosy i brązowe oczy jak matka. Jego siostrą bliźniaczką jest Kachi – albinos.

„Pamiętam, jak po raz pierwszy prysłam na USG i powiedziano mi: »Będziesz miała dziecko«, a ja odpowiedziałam: »Nie, będę miała bliźnięta« – nie wątpiłam w to — mówi Judith. Drugie badanie ultrasonograficzne wykazało, że będą bliźniaki. Powiedziano mi, że mogą urodzić się z zespołem Downa.

W ciągu 7 tygodni Kachi pozostawała w tyle, była bardzo mała i nie rosła. Pamiętam, że lekarze mówili, że może nie przeżyć — cieszę się, że przeżyła!

Na początku nie płakała i martwiłam się: co się stanie, jak się czuje? Byłam zszokowana. Myślałam, że dostałam czyjeś dziecko. Nie wierzyłam, że jest moja”.

Kiedy pierwszy szok minął, Judith się przyznała:

„Byłam tak szczęśliwa, że urodziła się idealna! Dzieci były zdrowe, po prostu przestraszyłam się na próżno. Poza tym, że jest w innym kolorze, jest moją kopią”.

https://www.instagram.com/p/BxIJhiMAzJ5/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

I rzeczywiście, oprócz wrażliwej skóry i wzroku, Kachi jest absolutnie zdrową dziewczynką. Oczywiście przechodnie na ulicy patrzą na nią ze zdziwieniem, ale Judith nie zwraca na to uwagi.

Ona mówi:

„Nie zdawałam sobie sprawy od razu, że będę musiała wychowywać albinosa. Martwiłam się, co ludzie powiedzą. Jest to bardzo niezwykłe – urodzić jednego albinosa i jedno czarne dziecko. Byłam sfrustrowany i zmartwiona tym”. Kamis i Kachi mają szczęście, że mają siebie nawzajem!

https://slowo.org.pl/babcia-znalazla-na-zlomowisku-stare-ksiazki-o-harrym-potterze-a-po-12-latach-okazalo-sie-ze-sa-prawdziwym-skarbem/

Jak pozbyć się zapachu w lodówce