Babcia znalazła na złomowisku stare książki o Harrym Potterze, a po 12 latach okazało się, że są prawdziwym skarbem

Za książki znalezione na złomowisku babcia może otrzymać znaczną sumę pieniędzy na aukcji.

Mieszkanka angielskiego Hrabstwa Buckinghamshire, która chciała pozostać anonimowa, która w 2020 roku skończyła 65 lat, przez całe życie pracowała jako nauczycielka i zawsze dbała o książki. Po przejściu na emeryturę postanowiła dodatkowo zarabiać zbierając na wysypisku śmieci wyrzucone książki.

W 2008 roku na wysypisko przywieziono dużo literatury, a nauczycielka nie mogła jej zabrać wszystkiego. Z całego bogactwa książkowego wzięła tylko pięć tomów, ale, jak się później okazało, postąpiła słusznie. Wśród nich znalazły się trzy szczególnie cenne wydania powieści „Harry Potter i kamień filozoficzny” – jedna książka w oprawie twardej i dwie książki w oprawie miękkiej.

„Wyrzucanie książek jest po prostu okropne, więc podniosłam około pięciu powieści o Harrym Potterze. Myślałam, że mogą być korzystne dla moich dzieci lub wnuków w przyszłości i zabrałam je do domu” – powiedziała emerytka.

Jednak ani dzieciom, ani wnukom te powieści nie podobały się, więc pozostali w domu starszej pani. Sama zapomniała o nich aż do 2020 roku, kiedy nagle dowiedziała się, że Dom Aukcyjny Hansons Auctioneers z hrabstwa Derbyshire prowadzi aukcję online rzadkich wydań książek o Harrym Potterze.

Kobieta przypomniała sobie swoje dawne znalezisko i postanowiła zanieść je do oceny.

Rzeczoznawcy powiedzieli babci, że najdroższym z jej znalezisk jest pierwsza powieść o przygodach czarodzieja w oprawie twardej, wydrukowana w nakładzie zaledwie 500 egzemplarzy.

Za tę książkę na aukcji można uzyskać od ośmiu do dwunastu tysięcy funtów. Dwa egzemplarze tej samej powieści w miękkiej oprawie kosztują około dwóch do trzech tysięcy funtów.

Tak więc ogólnie rzecz biorąc, dzięki swojej miłości do książek na aukcji, która odbędzie się już 21 maja, staruszka będzie mogła uzyskać (przy udanym zbiegu okoliczności) do 18 tysięcy funtów.

Jak pozbyć się zapachu w lodówce

Dlaczego kategorycznie nie można parkować samochodu nad włazem kanalizacyjnym