Jaki los czeka na emerytów? Raport o emeryturach zwala z nóg

Ostatnio zrobiło się głośno z powodu emerytur. Polacy nie chcą czekać konkretnych kwot, zgadzają się na lub emerytury, nawet jeśli to będą głodowe emerytury.

Niepewność ich przeraża, ludzie są i tak zmęczeni. Osoby, które tylko myślą o świadczeniach emerytalnych, nie mają konkretnego planu na dodatkowe oszczędności.

Takie wyniki świadczą o tym, że Polacy nie zamierzają się gotować się do zabezpieczonej starości, im lepiej pasuje praca przez całe życie.

W starości ciężko jest liczyć na wydatki rządu, by zabezpieczyć swoje życie. Obecna sytuacja wygląda tak, że waloryzacja, uchwalona przez Sejm zostanie zjedzona, nawet w przypadku najniższych emerytur.

Ludzie w Polsce wiedzą o tej sytuacji i nadal czekają na ten moment.

Ponad czterdzieści procentów Polaków boją się statusu emerytalnego.

Większa część ich uważa, że wypłaty z ZUS będą za niskie, podaje portal „IterviewMe”.

Wielka ilość ludzi, po przejściu na emeryturę chcą nadał pracować, by przeżyć.

Z badania jasno wynika, że Polacy nie mają za grosz zaufania do systemu emerytalnego. Szczególnie widać to wśród najmłodszych badanych — aż 81 proc. osób poniżej 25. roku życia nie wierzy, że państwo zagwarantuje im wypłaty emerytur.

W tym momencie większość Polaków liczy się z tym, że na emeryturze będzie dalej pracować — tłumaczy Wojciech Martyński.

40 proc. ludzi miało oszczędności, jednak przez pandemię już je wydały. I tylko około 26 procentów Polaków daje radę przeżyć na zgromadzone pieniędzy.

Już wcześniejsze badanie InterviewMe pokazało, że Polacy mają problemy z oszczędzaniem. Okazało się bowiem, że 24 proc. badanych nie ma żadnych oszczędności, a u 22 proc. wystarczyłyby one na maksymalnie 2 tygodnie.

Nic więc dziwnego, że większość Polaków nie oszczędza na emeryturę, jeśli nie ma środków, których mogłaby użyć w przypadku utraty pracy.

Przyczyn takiego stanu rzeczy w Polsce należy upatrywać przede wszystkim w niskich pensjach oraz stosunkowo wysokich kosztach życia- podkreśliła Marta Rojewska.

Atmosfera w rodzinie Lecha Wałęsy była naprawdę napięta. Powodem przyszłość pary

Rafał Trzaskowski żegna wybitnego Papcia Chmiela. „Będzie nam Go bardzo brakowało”

Krzysztof Jackowski na łamach internetu powiedział coś nieoczekiwanego. Jakich zmian można się spodziewać