Jak ratować słabe orchidee? Będziesz zaskoczony wynikiem

Nadal można ożywić słabą orchideę – do tego istnieje proste domowe karmienie na bazie czosnku.

Co zaskakujące, udaje jej się całkowicie przywrócić roślinę!

Oczywiście nie można ignorować innych czynników, takich jak podlewanie, temperatura i wilgotność w pomieszczeniu oraz oświetlenie.

Spójrz na górę (przed) i poniżej (po) orchidei – to ta sama roślina, ale z różnicą 81 dni i regularnym karmieniem wodą czosnkową.

Absolutnie nie jest to trudne! Do słoika z 1 litrem czystej wody dodaj 2 zmiażdżone ząbki czosnku (można je od razu zawiązać w gazę i opuścić, aby później nie filtrować).

Zamknij słoik pokrywką i pozostaw na jeden dzień. Takie rozwiązanie trzeba przygotowywać raz na 2 tygodnie, dzień przed podlewaniem!

Po dniu odcedź (lub wyjmij gazę ze zmiażdżonym czosnkiem) i umieść orchideę w garnku 2/3 w roztworze na 15-20 minut.

Wykonuj tę procedurę co dwa tygodnie, za każdym razem przygotowując nowe, świeże rozwiązanie. Nie zapominaj, że warunki takie jak dobra kora, temperatura co najmniej 20 stopni w pomieszczeniu w ciągu dnia, oświetlenie i wilgotność są również ważne dla orchidei.

Przestrzegając wszystkich zasad, a także regularnie karmiąc orchideę wodą czosnkową, przekonasz się, że Twoje piękno dosłownie ożywa na naszych oczach, zielenieje i nabiera siły, wyrasta świeżo korzenie, liście, a nawet wypuszcza szypułkę!

Pięć przepięknych kwiatów na donice i balkony

Kilka prostych wskazówek, jak wyhodować roślinę z łodygi ciętego kwiatu

Co zrobić, jeśli storczyk nie kwitnie