Gigantyczny żółw oraz cielak, co utraciło nogę, zostały się lepszymi kolegami i teraz robią wszystko razem

Gigantyczny żółw, który ma imię Leonardo, utrafił do schroniska dla zwierząt – zoo w Bangkoku zoo w 2013 roku, a cielę Simon trochę później, w rezultacie ciężkiego urazu nogi, który on otrzymał, utrafiwszy razem ze swoją mamą w winorośli.

Przez ciężkie obrażenia część nogi cielęciu zdarzyło się amputować i współpracownicy azylu zmajstrowali dla Simona protezę, żeby bobas nie utracił zdolność przesuwać się na swoich nóżkach.

„Zdecydowaliśmy zakwaterować Simona w otwartym wolierze, gdzie on mógłby adaptować się i nawyknąć do swojego nowej “nogi””, – mówi współpracownik schroniska dla dzikich zwierząt „Wildlife Friends Foundation”, – „później planowaliśmy przekwaterować jego na pole, gdzie u nas żyją jeszcze dwie uratowane krowy „.

Ale stało się coś wesołe i niespodziewane: w schronie cielę Simon spotkało żółwia Leonardo i oni zostali lepszymi przyjaciółmi!

Pracowniki schroniska mówią, że te dwoje są nierozłączne: oni razem grają, spacerują i przyjmują pokarm, a także przeprowadzają cały czas w kompanii jeden jednego.

„Spodziewamy się, że ta niezwykła przyjaźń nigdy nie zakończy się!”, – mówią w WFFT.

Cielę Simon utrafił do schroniska dla zwierząt, kiedy zaszkodził nogę, zaplątawszy się w łozach winogrona.

Leonardo, gigantyczny afrykański żółw, był uratowany z zoo Bangkoku.

W schronie stało się niespodziane — te dwoje spotkały jeden jednego …
… i się zaprzyjaźniły!

„Na nasz podziw, u Simona sformował się silny związek z dużym żółwiem Leonardo”

Pracowniki mówią, że te dwoje są nierozłączne jeden od drugiego.

One razem grają, spacerują i jedzą, a także przeprowadzają cały czas w kompanii jeden drugiego. „Spodziewamy się, ta przyjaźń nigdy nie się zakończy”!