Film w sieci rozśmiesza miliony Polaków, jednak to nie koniec historii…

Rydzyk i koperty od wiernych słuchaczy Radia Maryja stały się klasyką Internetu. Film w sieci rozśmiesza miliony Polaków, jednak to nie koniec historii związanej z datkami na rzecz toruńskiego redemptorysty. Są prośby o kolejne darowizny.

Rydzyk i koperty znowu na topie. Duchowny kolejny raz prosi swoich wiernych o darowizny. Na co tym razem potrzebuje pieniędzy? Otóż już niedługo odbędzie się wielka zbiórka na nowy wóz transmisyjny dla Telewizji Trwam.

Redemptorysta w oficjalnym apelu do słuchaczy żalił się, że wóz, który obecnie posiada jego telewizja, jest przestarzały i wysłużony.

Przejechał ponad 700 tysięcy kilometrów, więc przydałby się nowy samochód, ten jednak kosztuje majątek. Tadeusz Rydzyk musi zebrać aż 5 milionów złotych, by pokryć koszt pożyczki na nowy pojazd.

Zwolennicy Radia Maryja dostali od niego konkretne instrukcje, jak składać tak zwane „Róże”, podczas tegorocznej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

– Prosimy o pomoc, o symboliczną „Różę” dla Matki Najświętszej, dla Jej radia, bo to jest Jej radio – napisał ojciec Rydzyk.

I dokładnie podał, w jakich kopertach najlepiej składać ofiary: – Te ofiary składamy w małych namiotach pomiędzy namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość”, w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania – równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła.

Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres – instruował Ojciec Dyrektor.

Rydzyk i koperty. Zabawny filmik krąży po Internecie

Jak widać, instrukcje co do dawania pieniędzy w kopertach, są klarownie określone, a to na pewno pomoże uniknąć sytuacji, która zdarzyła się kilka lat wcześniej.

Podczas zabierania kopert od słuchaczy ojciec Rydzyk musiał być czujny i wykonywać przeróżne manewry. Przed czym tak musiał się bronić? Uczestnicy mszy chętnie wręczali mu koperty, a jeszcze chętniej całować go po rękach, przed czym duchowny robił uniki.

Zabawny filmik stał się hitem YouTube’a i do dziś rozśmiesza wielu Polaków. Zapewne i w tym roku wierni nie zawiodą redemptorysty, jednak być może uda mu się uniknąć takiego oblężenia.