Dlaczego nie możesz jeść w łóżku. Przyczyny, zalety i wady

5 powodów, aby nigdy więcej nie jeść w łóżku.

Śniadanie do łóżka jest romantyczne. Zwłaszcza jeśli jest specjalny stół do łóżka.

Ale jeśli lubisz jeść bez wstawania z łóżka, nawet wieczorem …

Bezsenność, nadwaga, próchnica – to nie jest pełna lista skutków ubocznych tego hobby.

Nadwaga

O tak, to ona. Po pierwsze, ostatni posiłek dnia powinien być nie później niż trzy godziny przed snem. Nie za pół godziny. Po drugie, zwykle zabieramy ze sobą pod koc wcale nie niskotłuszczowy ser i nie pierś z kurczaka. I chipsy, ciastka, słodycze, lody i inne nie najzdrowsze jedzenie.

Po trzecie, jedząc to wszystko bezmyślnie, oglądając telewizję lub przewracając taśmę w telefonie, ryzykujesz poruszeniem się. Kolejny kawałek wrzucisz mechanicznie do ust, nie zwracając uwagi na to, że naprawdę nie chcesz jeść. Po piąte, ryzykujesz nawyk stresu. Oczywiście najłatwiejszym sposobem na poradzenie sobie z problemami jest użycie wiadra lodów. Ale jeśli zjesz go siedząc przy stole, nadal będziesz jadł mniej.

Zgaga

Suchary, frytki, krakersy – to wszystko jest pikantne, bogate w przyprawy i sól. Powoduje zgagę raz lub dwa razy. A nieprzyjemne objawy nasilają się, kiedy się kładziesz.

Wszystko dlatego, że kwas z żołądka zaczyna przedostawać się przez przełyk. Z biegiem czasu może to prowadzić do poważnych problemów nie tylko z wagą, ale także z przełykiem.

Bezsenność

Wygląda na to, że przekąski to jedzenie nieważkie. Ale w rzeczywistości jest to dość trudne. Ciału trudno jest poradzić sobie z takim obciążeniem. Śmieciowe jedzenie działa na niego jak nocna kawa.

Dlatego chipsy i inne przekąski często gwarantują bezsenność. Jeśli naprawdę chcesz jeść (naprawdę chcesz), lepiej zjeść talerz kaszy gryczanej z mlekiem. Wtedy szybciej zasypiasz i rano budzisz się wypoczęty.

Próchnica

Zasnąć podczas oglądania filmu – komu się nie zdarza. Lekarze twierdzą, że nie jest to zbyt przydatne: lepiej spać w całkowitej ciemności i przynajmniej na godzinę przed snem nie zaglądać do żadnych gadżetów.

Ale istnieje inne niebezpieczeństwo: nie umyłeś zębów. Okazuje się, że zasnął dosłownie z popcornem w ustach. Oczywiście wpłynie to na zdrowie zębów i dziąseł.

Nieporządek

Nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem. Ale pomyśl o tym: raczej nie wyglądasz atrakcyjnie jedząc spaghetti pod kocem. A okruchy, które nieuchronnie spadają na prześcieradło?

Tłuste plamy, lepkie plamy, po prostu nieprzyjemne plamy – to wszystko konsekwencje przekąski w łóżku. Niechlujny i brzydki. Nie zamieniaj swojego łóżka w cmentarz na nocne przekąski.

Bezsenność występująca podczas nowiu i pełni księżyca. Jak to przezwyciężyć

Julia Wieniawa nieprzyjemnie zaskoczyła swoich fanów. Nieoczekiwane zdjęcie pojawiło się na InstaStory piosenkarki

Piotr Żyła i Eisenbichler w Titisee-Neustadt mieli okazję porozmawiać. Skoczki mają prawdziwe poczucie humoru