Cud przywrócił dziecko do życia po tym, jak jego serce przestało bić przez 40 minut

Przedwcześnie urodzone dziecko zostało cudownie przywrócone do życia w torbie z kanapkami po tym, jak jego serce przestało bić na 40 minut.

Lekarze próbowali „jeszcze raz” ożywić Ryana Colquhouna po tym, jak urodził się 17 tygodni wcześniej z wagą 1 funta 7 uncji (tylko 650 gramów).

Jego zdruzgotana matka, Claire Nobile, lat 25, powiedziała Daily Record, że obawia się najgorszego.

Ale lekarze trzymali go w plastikowej torbie, aby się ogrzać, i pracowali nad nim przez 40 minut w sali pooperacyjnej w Princess Royal Maternity Hospital w centrum Glasgow.

I, wbrew wszelkim przeciwnościom, udało mu się przejść i niedługo będzie obchodził swoje pierwsze urodziny.

Claire z Glasgow powiedziała: „Nigdy nie zrezygnowali z walki o niego”. Pracowali z nim przez około 40 minut. „Ryan, który urodził się bardzo mały, jego ręka obejmowała tylko połowę palca matki. Zapadnięte płuco, krwawienie do mózgu, E.coli, 51 dni wentylacji mechanicznej i 4 transfuzje krwi. Dziecko było również leczone z powodu hipotermii, sepsy i wymagało laserowej operacji oka w wieku 16 tygodni, aby wyleczyć rzadką ślepotę.

Ale Claire, która ma dwoje dorosłych dzieci, mówi, że jest jej „małym wojownikiem”.

„Nazywam go Ryanem Lwem – nigdy nie poddaje się w walce. To była piekielna podróż, ale była najbardziej satysfakcjonująca” – dodała matka trójki dzieci. „Stworzyli dla niego cud”.

Jest żywym dowodem na to, że mogą to przetrwać. „Byli tam przez kilka minut i po pewnym czasie wypchnęli go na zewnątrz i w plastikowej torbie. Nie było żadnego dźwięku i został zdmuchnięty.” Claire początkowo myślała, że ​​poroniła, kiedy zaczęła krwawić.

Ale jej brzuch nadal rósł i po 17 tygodniach badanie potwierdziło, że nadal nosi dziecko. Jednak zaledwie 6 tygodni później samotna matka trafiła do szpitala po tym, jak 4 lutego odeszły jej wody, gdy była w domu z dwiema małymi córkami.

Otrzymała zastrzyki steroidowe, aby pobudzić wzrost jej płuc i oczekuje się, że wróci do domu. kilka dni później.

Ale Claire powiedziała: „Obudziłam się o pierwszej w nocy i czułam, że wybucham śmiechem. Wstałam i poszedłam do łazienki i coś było nie tak.

Opuszczam rękę, a oto on. Mogłam tylko położyć ręce tam, myśląc „a co by było, gdyby upadł” i pomaszerować do drzwi, by spotkać się z pielęgniarkami. „Lekarze przyszli i ostrzegli mnie, że to dla niego naprawdę trudne, ponieważ był taki mały”.

Mają najmniejszą rurkę, jaką mogą dostać i spróbują jeszcze raz, ale jeśli nic się nie stanie, przygotuj się. Cóż, to ja, właśnie się załamałam. „Ryan był tak delikatny, że musiała czekać kolejny tydzień, zanim mogła go przytulić – i zajęło mu kilka dni, zanim otworzył oczy. Powiedziała: „To niesamowite. Jest taki mały, pasuje do mojego stanika. ”

Kiedy Ryan miał sześć tygodni, Claire wróciła do domu, aby zostać z dwójką innych dzieci. Ale o 5 rano została wezwana do szpitala, gdy lekarze obawiali się, że przegra. Claire powiedziała: „Był na 100% tlenu, jego poziom tlenu spadł, jedno z jego płuc zapadło się i nie byli pewni, czy przeżyje noc. To było przerażające. Kilka dni później badanie r potwierdziło, że Ryan miał infekcję E.coli i musiał zostać poddany sedacji, aby wyzdrowieć. Pomimo wielu przeciwności, Ryanowi pozwolono w końcu wrócić do domu po 133-dniowym maratonie w szpitalu.

Ale podczas kilkutygodniowej wizyty w domu krewnego, po powrocie do domu, „zbladł”, a jego wujek musiał wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, dopóki nie przyjechała karetka, która zabrała go z powrotem do szpitala. Ryan jest bardzo wrażliwy, ubrał się po raz pierwszy w wieku 11 tygodni, a pierwszą kąpiel wziął w wieku 12 tygodni. Jego matka przekazuje obecnie szpitalowi tysiące funtów, aby podziękować lekarzom, którzy uratowali mu życie.

Niektóre znaki zodiaku będą się uśmiechać finansowe fortuny pod koniec stycznia

„Nikt tego nie będzie zabierał”. Szef PO zabrał głos na temat 500 plus

Dlaczego rodzina królewska nienawidziła słynnego szafirowego pierścionka księżnej Diany