Ciężko w to uwierzyć. Legendarna polska aktorka Halina Kwiatkowska, przyjaciółka Karola Wojtyły pożegnała ten świat

Dziś do mediów trafiła bardzo smutna informacja. Niestety zmarła bardzo wybitna polska aktorka. Zagrała w wielu filmów wybitnych rodzimych reżyserów.

Halina Kwiatkowska pożegnała ten świat w wieku 99 lat. Ostatnio mieszkała w Konstancinie.

Była znana z filmów Andrzeja Wajdy, w których zagrała.

Związek Artystów Scen Polskich udostępnił tę straszną wiadomość.

Na Facebooku również pojawiło się oświadczenie.

– Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy w Konstancinie odeszła Halina Kwiatkowska, wspaniała krakowska aktorka, pedagog, pisarka i podróżniczka, zasłużony członek ZASP. Grała na scenach krakowskich – w Teatrze Rapsodycznym, w teatrze im. Słowackiego i w Starym Teatrze, współpracując m.in. z Jerzym Jarockim i Konradem Swinarskim. Występowała w filmach m.in. Andrzeja Wajdy i Wojciecha Jerzego Hasa.

Przez wiele lat była pedagogiem krakowskiej PWST (obecnie AST im. ST. Wyspiańskiego). Odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W kwietniu 2020 roku skończyła 99 lat. Będzie nam Jej bardzo brakowało..[*] – napisane w oświadczeniu wydanym przez Związek Artystów Scen Polskich.

Halina Kwiatkowska była wieloletnią przyjaciółką Karola Wojtyły. Oni mieli dużo wspólnego: studiowali razem, dołączyli do teatru szkolnego w Także studiowali razem w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pierwszy wspólny sukces przyniosła im „Antygona”.

Halina Kwiatkowska również zagrała w takich produkcjach jak: „Popiół i diament”, „Lalka” czy „07 zgłoś się”. Za swoją działalność w 2007 roku otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Arcybiskup Głódź ma pałac i 20 hektarów posiadłości. Pewny rolnik zdradził całą prawdę o luksusach duchownego

Uczniowie wracają do nauki w szkołach. Znaleźli sposób by przechytrzyć system. Czy jest to dobry pomysł

Aktorka Victoria Ruffo radykalnie zmieniła swój wizerunek. Jak teraz wygląda gwiazda