Przeczytajcie o poważnych konsekwencjach picia coca-coli dzień w dzień

Nic w nadmiarze nie jest dobre, szczególnie jeśli mowa o napojach typu coca-cola, której skład powinien zaniepokoić każdego, kto nie dość, że sam ją pije, to jeszcze daje ją dziecku.

Przeczytajcie o poważnych konsekwencjach picia coca-coli dzień w dzień:

1.Niedobór witamin

.

Połączenie kwasu fosforowego i kofeiny ma silne działanie moczopędne, w związku z czym szybko wypłukujemy witaminy z organizmu. A tak niestety zaczynają się problemy z paznokciami, włosami i skórą, a z czasem również poważniejsze choroby.

2.Próchnica

.

Duża zawartość cukru plus wysoka kwasowość to nie jest coś, co nasze zęby kochają… W połączeniu z wypłukiwaniem wapnia przygotujcie się na częste wizyty u dentysty.

3.Niepokój

.

Nadużywanie tego popularnego napoju prowadzi do zaburzeń snu (za dużo kofeiny), a także do uzależnień. W efekcie jeśli nie mamy dostępu do coca-coli, odczuwamy złość, irytację i niepokój. Łatwo nas też rozdrażnić.

4.Nadwaga

.

5.Sucha skóra

.

Nadużywanie coli zawsze oznacza nadprogramowe kilogramy i problemem nie jest tylko efekt wizualny… Otyłość prowadzi do wielu poważnych chorób układu krążenia.

Coca-cola odwadnia organizm, przez co skóra jest sucha i traci blask, szybciej się starzeje, a także sprawia problemy estetyczne.

6.Osłabione serce

Jak wspominaliśmy, popularny napój nie jest dobry dla układu krążenia. Podwyższony poziom cukru i złego cholesterolu to prosta droga do ataku serca! Już jedna puszka wypijana dzień w dzień podwyższa ciśnienie krwi!

7.Nowotwory

.

Regularne picie słodkiego napoju może przyczynić się do rozwoju choroby nowotworowej! Zła dieta, bogata w cukier, a dodatkowo w cząsteczki benzenu (jak to jest w przypadku coca-coli) zdecydowanie przyczynia się do zachorowań na raka.

8.Niewydolność nerek

.

Szczególnie niezdrowe dla nerek są… dietetyczne wersje coli! Zawierają sztuczny słodzik, z którym nerki sobie nie radzą.

Wiemy, że wszystko jest dla ludzi i butelka coca-coli raz na jakiś czas nikomu krzywdy nie zrobi. Niemniej, warto mieć świadomość, do czego prowadzi nadużywanie tego produktu.

Znacie kogoś, kto nie potrafi żyć bez coli? Podeślijcie mu ten artykuł! Niech wie, na co się naraża.