Matka Boska z Dzieciątkiem Rydzyk wywołała oburzenie ale i rozbawienie wśród Polaków

Tadeusz Rydzyk przecz fanatyczne środowiska katolickie uważany jest za wielkiego człowieka, który chroni Polskę przed dechrystianizacją. Jednak to, co zrobiło ostatnio TV Trwam to przesada, nawet biorąc pod uwagę kult, jakim otoczony jest ojciec dyrektor. Wizerunek Rydzyka ociera się o profanację.

.

Tadeusz Rydzyk jest postacią bardzo ważną dla pewnego określonego radykalnego odłamu w polskim Kościele Katolickim. Duchowny przez długie lata swojej działalności zdołał zebrać wokół siebie rzeszę oddanych wyznawców, którzy traktują go niemal jak istotę ponadludzką. To, co zrobiło TV Trwam jest grubą przesadą, nawet biorąc pod uwagę kult, jakim otoczony jest redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk w objęciach Maryi

Tadeusz Rydzyk został przedstawiony przez Telewizję Trwam w dość nietypowy sposób. Wizerunek duchownego w objęciach Matki Boskiej według wielu osób ociera się o profanację, bowiem redemptorysta występuje tam w zastępstwie za Jezusa Chrystusa.

Tyle się ostatnio mówiło w polskim społeczeństwie na temat różnego rodzaju prowokacji religijnych i bezczeszczenia symboli ważnych dla katolików, ale najwidoczniej niektórzy mogą sobie pozwolić na wszystko. Matka Boska z Dzieciątkiem Rydzyk wywołała oburzenie ale i rozbawienie wśród Polaków, Tęczowa Maryja spotkała się z ostrą reakcją hierarchów Kościoła.

Matka Boska z Dzieciątkiem Rydzyk

Obraz ten został wychwycony podczas transmisji na żywo w Telewizji Trwam. Wokół tego wizerunku natychmiast rozpętała się burza i wielka dyskusja dotyczące tego czy nie mamy tu do czynienia z profanacją symboli religijnych.

W związku z ostatnimi skandalami dotyczącymi rzekomego bezczeszczenia przedmiotów kultu i obrazą uczuć religijnych katolików, to pytanie wydaje się jak najbardziej zasadne. Wszyscy pamiętają przecież jak Kościół Katolicki zareagował na Tęczową Maryję, a także co stało się z autorką tego wizerunku Elżbietą Podleśną. Wtedy to ojciec Rydzyk grzmiał, że takie zachowanie jest okazywaniem braku szacunku dla wiernych i powinno być surowo zabronione.

Teraz redemptorysta wyniesiony został na ołtarze i przyrównany do figury Jezusa Chrystusa. Matka Boska z Dzieciątkiem Rydzyk jest obrazem, który oburza wiele osób. Pomijając wątpliwą jakość tego dzieła sztuki, jest ono przez dużą część wiernych uważane za ewidentną profanację.

Tadeusz Rydzyk w objęciach Maryi ma za swoimi plecami krzyż i koronę cierniową, która automatycznie łączy go z postacią Chrystusa. Skoro Elżbieta Podleśna została zatrzymana w związku z Tęczową Maryją, rodzi się pytanie czy autor tego obrazu również nie powinien odpowiadać na zarzuty.