Jak zamrozić świeże mleko i dlaczego to zrobić

Jak prawidłowo rozmrażać i spożywać mrożone mleko.

Mleko jest używane w prawie każdym domu. Pijemy całe opakowanie w ciągu zaledwie kilku dni lub staramy się je wypić, zanim całkowicie się zepsuje. Dlatego często prawie każda gospodyni zastanawia się, czy można zamrozić mleko.

Mamy dobrą wiadomość — możesz zamrozić mleko, aby wydłużyć okres jego użycia. Dotyczy to wszystkich rodzajów mleka: mlecznego i roślinnego.

Jak zamrozić mleko?

Nie spiesz się, aby umieścić zakupiony pojemnik z mlekiem w zamrażarce. Zaleca się zamrożenie mleka w oddzielnym pojemniku (lub kilku pojemnikach) innym niż ten, w którym zostało zapakowane, szczególnie jeśli jest to karton lub szkło.

Zamiast tego wlej mleko do szczelnego plastikowego pojemnika lub kilku i pozostaw kilka centymetrów wolnego miejsca na górze. Pamiętaj również, aby zamrozić mleko przed upływem terminu ważności.

Rozmrażanie i użycie mrożonego mleka

Zamrożone mleko może być przechowywane w zamrażarce przez okres do trzech miesięcy, chociaż lepiej jest go używać wcześniej niż później, ponieważ może wchłonąć zapachy innych produktów spożywczych w zamrażarce, im dłużej tam się znajduje.

Przed użyciem mleka umieść go w lodówce, aby go rozmrozić. W zależności od wielkości pojemnika rozmrażanie może potrwać dzień lub dłużej. A po rozmrożeniu najlepiej jest używać mleka przez kilka dni.

Picie mrożonego mleka jest całkowicie bezpieczne, chociaż tekstura nie jest dokładnie taka sama, najlepiej nadaje się do gotowania, pieczenia i przygotowywania koktajli.

Nieoczekiwane kroki byłej żony Durczoka. Na co zdecydowała się Marianna Durczok

Jakie są znaki związane z kotami, które pomogą Wam poprawić swoje finanse

Mrzy świętej nie będę? Mateusz Morawiecki ma rozwiązanie