Nigdy nie lekceważсie potęgą jednego dnia – każda chwila, w której żyjemy, przemina na zawsze i nigdy już nie powróci

Urodziliśmy się pewnego dnia. Umieramy pewnego dnia. W ciągu jednego dnia spotykamy miłość całego naszego życia.

Nasze uczucia nigdy nie są ostateczne, ale każda chwila, w której żyjemy, przemija na zawsze i nigdy nie powróci.

Przeżywamy całe swoje życie w ciągu jednego dnia. Jedyne, co naprawdę istnieje w naszym życiu, to jeden dzień. I jeśli nie zwracacie uwagi na ten dzień, jesteście już na wpół martwy. Nie ma decydujących momentów, które można osiągnąć tylko w odległej przyszłości. Są tylko tu i teraz, są tylko dni naszego życia. I spędzimy większość tego na nieznane.

Większość z nich tracimy na kupowanie ubrań i rzeczy, o których wkrótce zapominamy, staramy się osiągać cele, których nigdy nie osiągniemy. Wszystko, co robimy, dążymy do czegoś zmiennego i ulotnego.

Tworzymy skomplikowane i długoterminowe plany, które rozbitjają się na kawałki, spotykając się z rzeczywistością. Zapominamy żyć w teraźniejszości, patrząc w przyszłość, starając się przeniknąć nieprzeniknioną zasłonę.

.

Nie oczekujemy, że wkrótce odnajdziemy miłość całego naszego życia. Nie oczekujemy, że nasza śmierć może być o wiele bliższa, niż nam się wydaje. Nie oczekujemy, że nasza śmierć może być o wiele bliższa, niż nam się wydaje. My po prostu założamy, że tak się nie stanie.

W rzeczywistości często nawet nie pamiętacie dni swojego życia, pamiętacie tylko kilka chwil, które wam się przytrafiły. Im bardziej koncentruje swoją uwagę na hipotetyczne „pewnego dnia”, który może nigdy nie nadejść, tym bardziej pomijamy- tracimy, uważając go za nieznaczące i nieistotne.

Tym mniej wyjątkowych i wspaniałych ludzi wpuszczamy do naszego życia. Tym mniej rozumiemy, że w finale naszego życia wszyscy zostajemy się z niczym, a tak naprawdę mamy tylko wieczne „teraz” i wszystko co w nim jest.

“Tylko od Was zależy, czy chcecie żyć w teraźniejszości…Chcecie żyć w pełni, nie latać w chmurach przyszłości i nie zanurzać się w bagnach przeszłości. I tak, naprawdę macie wybór, nawet jeśli tak nie uważacie. Każda sekunda każdej minuty każdego dnia każdego roku życia jest waszą, jeśli zdecydujecie. I ta decyzja zapada teraz.”

Pomyślcie o tym – jest całkiem możliwe, że kiedy ponownie będziecie myśleć o jakimś drobnym problemie, który wkrótce zostanie rozwiązany bez waszego udziału, stracicie z oczu absolutnie cudowną osobę. Ona minie, nie dowiedząc się, że moglibyście zmienić swe życia na lepsze.

Nie wiecie, czy wasza następna chwila życia będzie ostatnią… A jeśli nie wasza, to waszwej matki, ojca lub najlepszego przyjaciela. Nie wiecie, czy ten wieczór będzie odpowiednim momentem na podjęcie drobnej decyzji, iskra, z której nadejdą płomienie.

.

Co chcę powiedzieć? To wszystko jest bardzo proste: całkiem możliwe, że jeśli nie zrobicie czegoś dzisiaj, to czas dla tego już nigdy nie nadejdzie. A jeśli macie coś, o czym zawsze marzyliście, ale zawsze odkładaliście na później, zróbcie pierwszy krok już teraz. Czas was nie zmienia. Tylko Wy możecie zmienić siebie.

I dopóki będziecie odłożysz wszystko na jutro, to “jutro” nigdy może nie natąpić. Wasze sytuacje życiowe nie poprawiają się ani nie pogarszają się, po prostu zaczynacie postrzegać ich inaczej. Życie wcale się nie zmienia, ale wy – o,wy jesteście całkiem zdolny do zmiany. A kiedy się zmieniacie, stajecie się nie tylko bardziej otwarty na nieuniknione, ale wpuszczacie go do swojego życia.

Wiele może się wydarzyć w ciągu jednego dnia. Rodzimy się pewnego dnia, a pewnego dnia umieramy.

Potrzebujemy tylko jednego dnia, aby spotkać miłość naszego życia. Wszystko cudowne, piękne i urzekające, co nam się przytrafia, z reguły, staje się nagle, niespodziewanie i praktycznie idealnie – bez naszego planowania, a czasem nawet wbrew wszystkim naszym planom.

Często jesteśmy największą przeszkodą na naszej własnej drodze do szczęścia. Wszystko, co naprawdę macie, to „teraźniejszość”. Jutro – to tylko pomysł, koncepcja. W rzeczywistości jego nie istnieje.